AktüelGiresun

GİRESUN TURİZMİNİ YOK SAYAN TURSAB’A TEPKİ

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) Başkan Yardımcısı Hasan Erdem’in ulusal bir gazeteye verdiği beyanata Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu’dan tepki geldi. Karaibrahimoğlu yaptığı açıklamada, Hasan Erdem’in ’’Karadeniz’in altın gerdanı Trabzon, Ordu ve Samsun illeridir. Orman ve doğa değerleri doğru kurgulanırsa bölgede büyük fırsatlar ortaya çıkar. Yabancıların bölgeye büyük bir ilgisi var’ sözlerini kınadı.

Karaibrahimoğlu şunları söyledi: ‘’Turizm sektöründe böylesine önemli bir makamda bulunan kişinin ziyaret ettiği ili övmesi normal karşılanabilir. Ancak hemen yanı başında bulunan ve turizm değerleri açısından aynı özellik ve şartlara tabii bulunan Giresun’u adeta yok sayması işgal ettiği mevkiye yakışmamaktadır. Kaldı ki bölgemizde yaylalara en yakın ulaşılan il Giresun’dur. İnsan yaşayabilir, Karadeniz’in tek adası Giresun’dadır. Sayın Erdem şunu iyi bilmelidir ki; Karadeniz turizmi ele alınırken il bazında değil, tüm bölgenin şartları göz önüne alınarak hareket edilmelidir. Verilen bu beyanatta Giresun’u unutulmuş olabileceğini sanmıyoruz. Bilerek ve haddini aşarak söylendiğini düşünüyoruz. ‘’

Başkan Karaibrahimoğlu ayrıca başka bir konuya da dikkat çekerek:’’ Giresun turizmini yönlendiren ve kilit noktalarda bulunan kişi, kurum ve kamuoyunun Giresun turizmine eksi yazacak bu tür açıklamalar karşısında ayağa kalkması, dikkatli olması, takipte bulunması ve mutlaka anında cevap vermesi gerekmektedir. Bu gibi yayınları dikkate almayıp geçiştirmek, çok şey beklediğimiz turizme gelecek zaman ve şartlarda büyük zararlar verecektir’’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir