GiresunSağlık

GİRESUN TIP’TA İLK AMELİYAT

 

DSC_5720

İLK NEŞTER…GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ SAĞLIK ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ HASTANESİ’NDE İLK AMELİYAT BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

4 Temmuz 2013 tarihinde hizmete giren Deppoy mevkiindeki Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi’nde ilk ameliyat başarıyla gerçekleştirildi.

20130826_125505

26 yaşındaki Can Çilesiz isimli hastanın burnundaki kemik ve kıkırdak bozukluğu 45 dakika süren bir operasyonla düzeltildi.

Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başındaki isim olan Hastane Başhekim Yardımcısı  Yrd.Doç. Dr. Erdal Seren, ” hastamızın tedavi ve teşhis hizmetlerini, değer ölçümlerinin tümünü ve ameliyata ön hazırlık sürecini hastanemizde gerçekleştirdik. Ardından da başarılı bir ameliyatla hastamızı sağlığına kavuşturduk. Ekip olarak bir ilki başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

20130826_130256Seren,”Yakında hizmet çeşitliliğimiz ve ameliyat sayımız artacaktır. Giresunlulara tıp fakültesinde sağlık hizmeti sunmamızı sağlayan ve bunun altyapısını hazırlayan Rektörümüz Prof.Dr. Aygün Atttar’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.DSC_0036

REKTÖR ZİYARET ETTİ, EKİBİ KUTLADI

Sağlığına kavuşan hastayı ve ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ise; yaptığı açıklamada, “Çok heyecan verici, ilk olması hesabiyle tarihi bir an, mutluluk veren bir gelişme. Küçümsenmeyecek bir başarıdır. Üniversitemizin ve tıp fakültemizin gelişmişliğinin göstergesidir” dedi

Attar, Hastane Başhekim Yardımcısı  Yrd.Doç. Dr. Erdal Seren,Yrd. Doç. Dr. Anestezi Uzmanı Sevgi Kesici ve ameliyathane personelini  de kutladı. 

Rektör Attar, “Hep birlikte bir ilki başardık. Sizleri kutluyorum. Nereden nereye geldik. Bir yıl öncesine kadar Tıp Fakültemizin ismi vardı, cismi yoktu. Öğrencileri başka ilde öğrenim gören, akademik ve idari personeli ve binası yetersiz  sadece bir kurumdan ibaretti.  Artık Giresunluların her şeyiyle var olan, bütün ana bilim dallarında teşhis, tedavi, ameliyat ve yataklı tedavi hizmetleri veren ve bugünden başlayarak artık ameliyatlar yapılan bir Tıp Fakültesi var. Üniversiteleriyle ne kadar övünseler azdır”. diye konuştu.DSC_0041

REKTÖR: TIP FAKÜLTEMİZ GELİŞİYOR

Giresunlulara başka illerde olan Tıp Fakültesi hizmetlerini sunma gayreti içnde olacaklarını söyleyen Aygün Attar, ” Giresunlular her şeyin en iyisine layıklar. Bize inanmaya, güvenmeye devam etsinler. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, morfoloji binasıyla, hastanesiyle kısa süre içinde bölgemizde marka olacak. Bugün sadece bir başlangıç yaptık” dedi.

Öte yandan Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi’nde ameliyat olan ilk hasta Can Çilesiz, 24 saatlik yataklı tedavinin ardından taburcu edildi.

İŞTE VERİLEN HİZMETLER…

70a2fa138d

Yrd. Doç. Dr. Erdal Seren’in verdiği bilgiye göre halen 28 yataklı merkezde, Dahiliye, Kalp-Damar hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz, Göz, Çocuk, Nöroloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kadın Doğum, Ortopedi, Patoloji, Üroloji, Radyoloji,Genel cerrahi,Çocuk Cerrahisi gibi ana bilim dallarında ayda 2 bini aşkın sayıda hastaya poliklinik hizmetleri veriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir