GiresunManşet ÜstüSağlık

GİRESUN TIP’TA ÇİFTE BAYRAM

Giresun Üniversitesi’nde dün anlamlı bir tören vardı. 14 Mart Tıp Bayramı ve Ömer Hekim Tıp Fakültesi öğrencilerinin beyaz önlük giyme töreni Güre yerleşkesi Rektörlük konferans salonunda yapıldı. Bu yıl törenlerin onur konuğu Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Hasanoğlu ve eşi Prof. Dr. Alev Hasanoğlu oldu.

Ömer Hekim Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrenci Temsilcisi Elif Erdem’in arkadaşları adına yaptığı konuşmasında; “Tıp Bayramının 187. yılını kutladığımız bu anlamlı günde beyaz önlüklerimizi de giyerek mesleğe ilk adımımızı atacak olmanın gururunu ve heyecanını da aynı anda yaşıyoruz. Eğitimimizde bize büyük katkıları olan Sayın Rektörümüze, Dekanımıza, öğretim üyelerimize teşekkür eder, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım” dedi.

Ömer Hekim Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ergin,   günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; şunları söyledi:  “8’i uluslar arası olmak üzere 40 öğrencimiz beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımlarını atacaklar ve sevinçliyim; Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Attar’ın büyük destek ve çabasıyla kısa sürede 60 yıl önce yapılmış bir binayı Tıp fakültesine kazandırarak ve öğretim üyelerini tamamlayarak, Sivas’ta okuyan öğrencilerimizi Giresun’a getirerek diplomalarında ismi yazan üniversiteden mezun olmalarını sağladığı için. Yine Sayın Rektörümüz çok kısa sürede 6’ sı profesör, 60 a yakın öğretim üyesini fakültemize kazandırmış ve modern imkanlarla açık kalp ameliyatlarının bile yapılabileceği ortamları bize sağlamıştır. Üniversitenin bütçesinin neredeyse tamamını Tıp fakültesine ayıran Sayın Rektörümüze huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının 14 Mart tıp bayramını kutluyor, mesleğe ilk adımlarını atan öğrencilerimize de öğrencilik hayatları ve tüm hayatları boyunca başarılar diliyorum” diye konuştu.

59eac18363

 

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, törende yaptığı konuşmada; başarılarından dolayo tıp fakültesi akademisyenlerine teşekkür ederek, Tıp Bayramını kutladı. Attar,  “8 yıldır süren gayretlerimiz Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi önemli bir aşama kaydetmiştir. Giresun, güzel ama uzak bir ildir. Buna rağmen Tıp Fakültemizin gelişimine inanarak, İstanbul, Ankara, İzmir gibi merkezlerden gelen ve bu başarıda katkısı bulunan tüm öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyorum.   

Hepimizin sağlığı için kendi sağlıklarından ödün vererek sağlık ordusunda görev yapan tüm sağlık mensuplarımıza gönülden teşekkür ediyor, 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyor, eğitim ve çalışma hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.19fdecd9f9Daha sonra Gazi Üniversitesi Rektörü Hasanoğlu ve eşi   meslekte yaşadıkları tecrübelerini davetlilerle paylaştılar.

2f419af091

 

Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinin beyaz önlüklerini giyme töreninin ardından,  Prof. Dr. Enver Hasanoğlu ve eşi Alev Hasanoğlu ile Rektör Attar’a plaket takdimi yapıldı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir