GiresunSağlık

GİRESUN TIP’TA BİR İLK DAHA

Tıbbi donanımını, akademik kadrosunu ve branş çeşitliliğini de her geçen gün artıran Giresun Üniverstitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulam Merkez Hastanesi, başarılı ve bölgede ilk ameliyatlarla adını duyurmaya devam ediyor.

 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Engin Korkmazer,2 ayrı hastaya laparoskopik myomektomi (kapalı ameliyatla rahimden myom alınması) ve laparoskopik histerektomi (kapalı ameliyatla rahim alınması) yaptı.

Giresun’da ilk defa yapılan bu ameliyatların ve daha önce gerçekleştirdikleri bir çok operasyonun en başarılı şekilde sonuçlandırıldığını ve hastaların mutlu ve memnun şekilde hastaneden taburcu edildiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Korkmazer, “Giresun’da bu imkanların oluşmasında büyük çabası olan ve destekleriyle her zaman bizleri teşvik eden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Attar’a teşekkürü borç bilirim. Hastanemizde olan branşlarımızda her türlü teşhis, tedavi ve ameliyatları gerçekleştirebiliyoruz. Giresunlular tereddüt etmeden kendi illerindeki Tıp Fakültesi hastanesini tercih edibilirler” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir