Aktüel

GİRESUN TİCARET LİSESİ MÜZESİ OLSUN

ADD Giresun’dan Çağrı; ‘Tarihi Ticaret Binası Eski Günlerine Geri Dönsün’

Atatürkçü Düşünce derneği Giresun Şube Başkanı Oğuzcan Özdemir yapmış olduğu yazılı açıklamada Ticaret Lisesi mezunlarının taleplerine destek verdiklerini söyledi.
Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada,”1901 Yılında Rum Ortodoks Cemaati tarafından inşa edilen, 1945 yılından 2018 yılına kadar ki 76 yıllık süreçte Giresun Ticaret Lisesi olarak faaliyet gösteren Giresun umuzun tarihi okulunda geçici bir süre faaliyet gösteren Kız imam Hatip Ortaokulu Şubat 2021 tarihi itibariyle kendi binasına taşınmış ve okulu boşaltmışlardır. Giresun’un tarihi hafızasında önemli yere sahip olan okulumuzun tekrar eski günlerine geri dönmesi gerekmededir” dedi.
Şube Başkanı Özdemir, Giresun Ticaret Lisesi mezunlarının haklı çağrılarına destek verdiklerini belirterek, şunlaru söyledi: “Ticaret Lisemiz öncelikli olarak eğitim öğretim faaliyetini sürdürür hale gelmesi bizim önceliğimizdir ancak fiziki yetersizlikler nedeniyle eğitimin yapılması mümkün değilse ‘Giresun Ticaret Lisesi Kent Müzesi’ adı altında müzeleştirilerek, Giresun turizmine kazandırılması şehrimizin tanıtımı ve şehrimize sağlayacağı ekonomik katkı açısından önemli olacaktır. Tarihi Ticaret Lisesi rantta ve çürümeye terk edilmemelidir. Bu konuda tüm Gireunluları Ticaret Lisesi Mezunlarının haklı taleplerine destek vermeye çağırıyor yetkilileri Giresun için göreve davet ediyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir