GiresunManşet Üstü

GİRESUN TİCARET BORSASI’NDAN DEV PROJE

“Fındık Altına Dönüşüyor” ismiyle lanse edilen, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı IPA Dairesi tarafından yürütülen  “Giresun Fındık Spot Borsası Kurulması ve Lisanslı Depoculuk Projesi” çalışmaları sürüyor.  

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci, yaptığı yazılı açıklamada, 9,45 Milyon Avroluk projenin uygulama alanı olan yaklaşık 40 dönümlük araziyi satın alındığını belirtti. Projenin yürütüleceği binanın 19.06.2015 tarihinde kendilerine teslim edileceğini söyleyen Demirci,kısa bir süre sonra temel atma töreni yapılacağını açıkladı.

Mustafa Demirci projenin hayat geçmesiyle Türk fındığının itibar kazancağını belirterek  “Bu projelerle, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Avrupa Birliği fonlarına aktarmış olduğu ulusal fonlarımızın, bizim gibi kurumların yürütmüş olduğumuz projeler vasıtasıyla geri alınması yani bir nevi ülkemiz kaynaklarının geri dönüşüm sağlanmaktadır diyebiliriz. Bu son derece önemli bir durumdur. Proje üreteceksiniz, ülkeniz kaynaklarının tekrar Sizin Ülkenize ve Milletinize dönüşümünü sağlayacaksınız. Giresun Ticaret Borsası olarak bu vizyonu, Milletimiz adına üstlendiğimiz için mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir