Aktüel

GİRESUN TEGDER KARS’TAYDI

Giresun Teknik Eğitim Araştırma ve Geliştirme Derneği (TEGDER) üyeleri Kurban Bayramının 1. gününü Kars’ta yardıma muhtaç ailelerle geçirdi.

Kars ili Memurlar Derneği (KARİMDER) ile yapılan organizasyon kapsamında, Kars il merkezinde önceden tespit edilmiş ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ile çocuk ve yetişkin kıyafeti dağıtıldı. TEGDER yönetim kurulu başkanı Kemal Kılıç yaptığı açıklamada ” Kurbanını paylaş kardeşliği yaşat” diyerek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile aldığımız karar doğrultusunda geçen yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı’nı Kars’ta geçirdik. Böylece kardeşliğimizi, birlik  ve beraberliğimizi pekiştirdik daha da yakınlaştık. ”dedi.9Ziyaretler sırasında Anadolu insanının misafirperverliği ile karşılaştıklarını belirten Kemal Kılıç ailelerle kurulan bu gönül köprülerinin sadece bayrama has olmayacağını aileler ile sürekli irtibat halinde olacaklarını, dertleriyle dertleneceklerini belirtti.

TEGDER hakkında da kısa bilgi veren Kemal Kılıç 2012 yılında kurulan Derneğin temel amacının mimar, mühendis, tekniker, teknisyen ve benzeri mesleki gruplar arasında sosyal, kültürel ve mesleki dayanışmayı temin etmek olduğunu belirtti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir