Giresun

DOST GİRESUN’A GELİYOR

Giresun Limanı'nda 3 gün kalacak olan TCSG DOST, 24 Kasım 2013 Pazar günü 11:00-15:00, 25 Kasım 2013 Pazartesi günü 11:00-16:00 saatleri arasında halkın ziyaretine açık bulundurulacak.

 

 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın Arama Kurtarma Gemisi Tedarik Projesi kapsamında milli kaynaklarımız kullanılarak Tuzla/İSTANBUL'daki RMK Marine Tersanesi'nde Türk mühendis ve işçileri tarafından inşa edilen Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemilerinin ilki olan TCSG DOST, 05 Nisan 2013 tarihinde ana konuş limanı Samsun'a intikal ederek mavi vatan denizlerimizde görev yapmaya başlamıştır.

 

 

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın açık denizlerdeki görev etkinliğinin arttırılmasına önemli katkılar sağlayan TCSG DOST Gemisi, ana görev fonksiyonu olan arama ve kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra, sahip olduğu gelişmiş donanımlar ile gemi yangınlarını söndürme, deniz kirliliği ile mücadele etme, kaçakçılığı önleme ve helikopterler indirme kaldırma operasyonlarını gerçekleştirme imkan ve kabiliyetlerine sahiptir. TCSG-DOST denizde yardıma ihtiyacı olan herkese dost elini uzatmaya devam edecek.

 
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir