Giresun

GİRESUN ŞEHİT ZAFER ÇALIŞKAN’I UĞURLADI

Çaldağ Jandarma Karakoluna teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda Şehit düşen J.Asb.Kd.Bşçvş. Zafer Çalışkan (46), düzenlenen askeri törenle memleketine uğurlandı. Törene; Şehidin kızı Hale Nur Çalışkan, babasının askeri üniforması ile katıldı.

 

 

2016-250-2

Şehit Başçavuş Çalışkan için  Şehit Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Kışlası'nda tören düzenlendi. Törene  şehidin annesi Fatma, babası Nevzat ve kızı Hale Çalışkan katıldı. Anne Fatma Çalışkan ile törene babasının üniformasını giyerek katılan Hale Çalışkan tören boyunca gözyaşı döktü.

Törende konuşan Binbaşı Özhan Mantı, "Bizler de en yakınını kaybetmiş ailenin acısını yüreğimizde hissediyoruz. O sizin yakınınız olduğu kadar bizim de aile üyemizdi. Aziz şehidim; seni kaybetmiş olmanın verdiği acı sonsuzdur. Sen de bütün şehitlerimiz gibi bu vatanın yıkılmaz temelinin harcı oldun. Uğruna can verdiğin emanetlerin bekçisiyiz" dedi.2016-250-21

İl Müftüsü Muhittin Oral'ın yaptırdığı duanın ardından uzun bir araç  konvoyu eşliğinde Ordu-Giresun Havalimanına getirilen Şehit J.Asb.Kd.Bşçvş. Zafer Çalışkan’ın naaşı toprağa verilmek üzere memleketi Ankara’ya uğurlandı.

Şehit Astsubay Başçavuş Çalışkan'ın bir süre önce eşinden ayrıldığı ve kızı Hale, annesi Fatma ve babası Nevzat Çalışkan ile birlikte Giresun'da yaşadığı belirtildi.

Şehit Zafer Çalışkan için yapıkan törene; Şehidin ailesinin yanı sıra  Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Giresun Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı J. Albay A. İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir