Giresun

GİRESUN RAMAZANA HAZIR

İLK İFTAR 20.09'DA,TERAVİH 22.O5'DE…GİRESUN BELEDİYESİ ATATÜRK MEYDANINDA İFTAR YEMEĞİ VERECEK ARDINDAN AYNI YERDE GELENEKSEL RAMAZAN EĞLENCELERİ SUNULACAK….

DSC_4230

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, belediye olarak Giresunlulara bu yıl tarihin en kapsamlı Ramazan ayını yaşatacaklarını söyledi.

Bir basın toplantısı düzenleyen Aksu, Ramazan için 250 bin liralık bütçe ayırdıklarını söyledi. Aksu, “Etkinliklerimiz Ramazan ayı boyunca her gün Atatürk Meydanı’nda saat 21.00’da başlayacak. Bu etkinlikler kapsamında Kukla Gösterileri, Sihirbazlar, Semazen, Ateş adam, Komedi Dans 3’lüsü, Cüce Şov, Yarışmalar, Şovlar, İbiş, Masal Kahramanları, Animasyonlar, Halk oyunları, Meddah, Aşuk ile Maşuk, Hacivat Karagöz Canlı, Hacivat Karagöz perde, Orta oyunları, Işık adam, Rontlar, Fasıl, Pişeker gösterileri sergilenecek. Azerbaycan, Gürcistan, Rusya, Belarus ve Ukrayna ekipleri gösteri sergileyecekler. Yine yurtiçi ve yurtdışından 200 sanatçı sahne alacak” dedi.
Eş zamanlı olarak mahalle gösterileri de düzenleyeceklerini belirten Aksu, “Mahalle etkinliklerimiz Teravih namazından 10 dakika sonra başlayacak. Ramazan ayı boyunca muhtarlar ve kendi ekipleri tarafından belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine toplam 5 bin adet kumanya dağıtımı yapılacak. Giresun halkının Ramazan ayında ibadetlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirebilmesi adına camilerde ve mezarlıklarda Ramazan öncesi geniş kapsamlı temizlik ve çevre düzenleme çalışmaları yaptık" diye konuştu. 

Kerim Aksu, Ramazan ayı boyunca muhtarlar ve kendi ekipleri tarafından belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine toplam 5000 adet kumanya dağıtımı yapılacağını da söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir