AktüelGiresun

GİRESUN PROJE FAKİRİ

20 YATIRIMCI KURULUŞUN 214 PROJESİNDEN SADECE 27'Sİ BİTİRİLDİ. PROJELERE GELEN ÖDENEK 429 MİLYON

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Enver Ünlü başkanlığında, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, kaymakamlar, belediye başkanları, bölge müdürleri, ilimizdeki yatırımcı kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

PROJELERİN 89’U TARIM, 31’İ ENERJİ, 21’İ ULAŞIMLA İLGİLİ 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ünlü, ilimizde 20 yatırımcı kuruluşun programında 214 adet proje olduğunu, bu projelerden 27 adedinin bitirildiğini,115 adet projenin devam ettiğini, 57 projenin ihale aşamasında olduğunu açıkladı.
Bu projelerin 89 adedi tarım, 31 adedi enerji, 21 adedi ulaştırma, 19 adedi eğitim, 11 adedi sağlık, 11 adedi ormancılık, 5 adedi spor, 3 adedi kadastro ve 24 adedi de diğer kamu hizmetleri sektörlerine ait.
Giresun Valisi Enver Ünlü, konuşmasında “İlimiz genelinde 2020 yılına ait 429 milyon 333 bin 734 Türk Lirası ödeneğin 335 milyon 739 bin 664 lirası harcanmıştır. Yatırımlar ağırlıklı olarak tarım, enerji, ulaştırma, eğitim, sağlık, ormancılık, spor ve kadastro sektörlerinde yoğunlaşmaktadır. Bir kez daha toplantımızın yatırım uygulamalarında ortaya çıkan ve koordinasyon gerektiren sorunların çözümüne katkıda bulunması temennisi ile üst düzeyde katılımda bulunan tüm katılımcı ve yatırımcı kuruluşlara çalışmalarında başarılar diliyorum. Önümüzdeki yıl İnşallah çok daha fazla sayıda yatırımın siz değerli yatırımcı kuruluşları marifetiyle ilimize kazandırılmasını ve toplantımızın ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Toplantıda yatırımcı kuruluşlar projeleri ile ilgili sunum eşliğinde katılımcılara bilgilendirmede bulunurken, koordinasyonu gerektirecek hususlar üzerinde görüş alış verişi ve durum değerlendirilmesi yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir