GiresunUlusal

GİRESUN ÖZEL İDARESİ’NİN 16 MİLYONLUK BİNASI KÖMÜR DEPOSU OLDU

DEVLETİN MALI ÇÜRÜYOR...

HİZMET BİNASI OLARAK YAPILDI, İMAR DEĞİŞİKLİĞİ İLE OTELE ÇEVRİLDİ, ALICILAR VAZGEÇTİ. ŞİMDİ KÖMÜR DEPOSU OLARAK ÇÜRÜYOR. ÖZEL İDARE İSE, BURAYA TAŞINMAK YERİNE BİRİMLERİ İÇİN ŞEHRİN DEĞİŞİK YERLERİNDEKİ BİNALARA KİRA ÖDÜYOR

.Giresun İl Özel İdaresi’nin hizmet binası olarak inşaatına başlanan ve 16 milyon liraya malolduğu belirtilen Teyyaredüzü mahallesindeki bina, kaderine terk edildi. Yapılan imar değişikliğe ile otel ve ticaret alanına çevirilen ve sözleşmeyle iki kez işletmecilere devredildikten sonra geri alınan bina, şu anda SYDV’den yardıma muhtaçlara dağıtılacak olan kömürlerin depolandığı alan olarak kullanılıyor.

HAKAN TÜRKER: DEVLETİN PARASI ÇARÇUR EDİLDİ

Giresun’un gündeminden düşmeyen binayla ilgili bir tepki de CHP merkez ilçe başkanı Hakan Türker’den geldi. Türker, yaptığı yazılı açıklamada,”bina tamamlandığında “hizmet binası mı olsun, otel mi olsun” şeklinde tartışmalar gündemde olmasına rağmen ne hizmet binası oldu, ne de otel. Giresun gibi kaderine terk edilmiş kömür deposu oldu. Devletin onca parasının harcandığı binanın çürümeye terk edilmesi son derece üzücü iken, binaya ilişkin etkili ve yetkili kimsenin olumlu bir açıklama yapmaması da ayrıca düşündürücüdür” dedi.

Binanın kamu kurumlarına devredilmemesini isteyen Türker, şunları söyledi:” Bina derhal çöken şehrimiz ekonomisi için kamu kurumlarına devri yerine istihdama yönelik faaliyete geçirilmelidir. Yine bilindiği üzere; binanın eski halinde Giresun”a hizmet veren pek çok birim yer alıyordu. Bu hizmet birimleri şimdi şehrin çeşitli mekanlarına dağıldı. Bu mekanlar da harabeydi ve milyonlar ödenerek tamir edilmişti.

Kısacası bu tablo; devletin parasının, dahası vergilerimizin nasıl çarçur edildiğinin, Giresun’a nasıl kıyıldığının açık bir göstergesidir. Denetleme görevinde olan biz ana muhalefetin sözcülerinin Giresun’un geleceği adına kullandığımız ifadeleri tersinden anlayıp, laf yetiştirmeye çalışanlara önerimiz; laf değil, icraat bekliyoruz, görev ve sorumluluklarınızı yerine getiriniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı