Aktüel

GİRESUN MÜLTECİLERE BAKIYOR

MÜLTECİLERİN MUTLULUĞU İÇİN GİRESUN VALİLİĞİ'NİN BAŞLATTIĞI SEFERBERLİK KAPSAMINDA YAPILAN YARDIMLAR GİRESUNLU FAKİR, YOKSUL, ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ KISKANDIRIYOR. MÜLTECİLERİN TÜM YAŞAMSAL MASRAFLARINI VALİLİK KARŞILIYOR…

İçişleri Bakanlığı'nın geçici iskan bölgesi ilan etmesinin ardından Giresun'a getirilen ve Afgan-Iraklı olduğu söylenen mülteciler için başlatılan seferberlik sürüyor. Mültecilere yardım kampanyasına Giresun Emniyet Müdürlüğü de katıldı.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Ramazan ayının; yardımlaşma ve dayanışma duygularının arttığı, sevgi, saygı ve merhamet duygularının hassaslaştığı manevi bir zaman dilimi olduğu hatırlatılarak;  "Bu duygulardan hareketle; İl genelindeki mevcut personelimizin 1/3 nün gönüllü olarak katkı sağlanarak gıda ve eşya yardımı yapılmıştır. Kendi memur maaşlarından fedakârlık yaparak Ülkemiz insanının kültürünü, inancını ve sıcak misafirperverliğini gösteren Emniyet Mensuplarımız, yabancı misafirlerin ihtiyaçlarının giderilmesinin yanında, ziyaretlerde de bulunmuşlardır.

İlimizde bulunan konukların çevreye uyum sağlaması, suç ve suça meyilli kişilerden uzak tutulması, dilimizi öğrenerek kendi imkanları ile yaşamlarını sürdürebilecek iş imkanı buluncaya kadar, bir nebze olsun sıkıntılarının giderilmesi için bu faaliyetlerimiz gerçekleştirilmiştir" denildi.

Kampanya kapsamında toplanan; 41 adet gıda kolisi, 9 adet buzdolabı, 4 adet çamaşır makinesi,21 tencere, 13 tava,6 adet tüp, 3 adet şofben,4 adet set üstü ocak,18 halı, 5 adet nevresim,23 adet battaniye, 15 adet kanepe gibi malzemeler Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli tarafından 24 sığınmacı aileye ulaştırıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir