Giresun

GİRESUN MHP’DE AKŞENER SESLERİ

MHP kurultay sürecini değerlendirmek üzere, il ve 12 ilçe başkanıyla istişare toplantısı düzenledi. Alınan kararı, MHP eski milletvekili Orhan Erzurum açıkladı. “Ülkücü hareketin içerisinde bulunduğu bu durumdan çıkışın tek yolu ülkücü iradeye başvurmaktır. Bunun için diyoruz ki, MHP’de Olağanüstü Genel Kurul mutlaka toplanmalıdır” diyen Erzurum, partide bir değişime ihtiyaç bulunduğunu ve bu süreçte genel başkan adaylarından Meral Akşener’e destek vereceklerini söyledi.

Orhan Erzurum, şunları söyledi: “Bizler asla birinin adamları değiliz, olmadık, olmayacağızda. Bizler davamızın adamları, partimizin adamları olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Bizler samimi ülkücüleriz. Ülkücü olarak doğduk. Ülkücü öleceğiz. Bu parti bizim her zaman namusumuz oldu. Biz paralel ’den, yamuktan, dikdörtgenden anlamayız.

Bizim hayatta bildiğimiz tek şekil 3 hilalin şeklidir. O şekli Allah bize güç verdikçe asla bozdurmayız. Bu hareketin bekçisi ve sahipleri bizleriz. Herkes rahat olsun. Birileri bu harekete el uzatmaya kalkarsa, kolundan tutup denize dökmesini de iyi biliriz.

Bizler, ülkücüler, bu partiye, bu davaya emek verenler, sadece iktidar olmak istiyoruz. Bu millete, bu vatana söz ile değil, artık icraatlerimiz ile faydalı olmak istiyoruz

Partimizin mevcut genel başkanı Sn. Devlet BAHÇELİ’ dir ve kendisi her türlü saygıya değerdir. O bizim bilge liderimizdir. Öyle de kalacaktır. Onun kesip attığı tırnağı kimseye değişmeyiz. Ancak halka rağmen siyaset yapmak mümkün değildir. Bu sebeple partimizde ülkücü iradenin ortaya koyacağı bir değişimin zaruri olduğuna, değişim sayesinde partimizin iktidar olacağına yürekten inanıyoruz.

Partimizin iktidarını özlemle istediğimiz için de teşkilatlarım ve dava arkadaşlarımla beraber, biran evvel Tüzük Kurultayı ardından da Olağanüstü Genel Kurulun yapılmasını istiyoruz. MHP Genel Başkanlığına aday olan bütün adayları da ayırmadan değerli bulduğumuzu hepsinin ayrı ayrı bu ülkenin yetiştirdiği pırlanta şahsiyetler olduğunu buradan söylemek istiyoruz.

Kim seçilirse seçilsin, ülkücü iradenin seçtiği Genel Başkanı da baştacı edeceğimizi ilan ediyoruz.

Ülkücü hareketin demokratik bir sınavdan geçmesi artık zaruri bir hal almıştır. Bu kaos ortamında ülkücü iradeye başvurmaktan kimse çekinmemelidir. Aynı ülkücü irade 50 yıllık mirası yaşatmaktadır. Asıl tehlike Ülkücü iradeden kaçmak, onun önünü açmamaktır. Bu şekilde 50 yıllık mirasımıza da zarar verilmektedir”.

Dr. Orhan Erzurum, bir soru üzerine ‘Yaşanan süreçte Meral Akşener’e milletimizin ve ülkücü tabanın çok büyük destek verdiğini, söylem ve eylemleriyle halkımızın teveccühünü kazandığını görüyorum. MHP’yi iktidara taşıyacak adayın Meral Akşener olacağını düşünüyorum. Bu nedenle Meral Akşener’i gönülden destekliyorum’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir