Siyaset

GİRESUN KÖYLERİ KERBELA…

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI BURAK BEKTAŞOĞLU, SUSUZLUĞA ÇARE İSTEDİ

Köylerimizde yaşanan kuraklık ve su sıkıntısı, Ramazan ayını kabusa çevirdi. Konuyu basın açıklamasıyla gündeme taşıyan CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, “2-3 ay önce AKP yetkilileri tarafından yapılan “susuz köy kalmayacak” açıklamasından sonra yaşanan bu su mağduriyeti köylülerimizi isyan noktasına getirmiştir. Giresun Belediyesi elindeki kısıtlı olanaklara rağmen vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepler üzerine, toplamda 5 adet arazöz ve su tankeri ile su sorunu yaşayan vatandaşlarımızın yarasına çare olmaya çalışmakta ve hergün köylerimize su taşımaktadır. Bu acı tablo karşısında Yetkililer derhal gerekli “kalıcı” çözümleri üretmeli ve halkımızın köylerde yaşadığı susuzluk sorununu ortadan kaldırmalıdır” çağrısı yaptı.

Bektaşoğlu açıklamasında şunları söyledi: “11 yıllık AKP iktidarı döneminde büyük hamleler ve atılımlar yapıldığı sürekli kamuoyuna anlatılmakta, yandaş medya aracılığıyla kara propaganda ve yapay gündem oluşturma yöntemleriyle insanlarımız kandırılmaya çalışılmaktadır. Ama gelin görün ki bu sorunlar yalanlarla örtülemeyecek kadar büyüktür ve artık gerçek gün yüzüne çıkmaktadır.  2013 Türkiye’sinde şehir merkezimize oldukça yakın köylerimiz de bile susuzluk sorunun bu boyutta olması ayrıca düşündürücüdür. Köylerimizin su alt yapısının 11 yıldır tamamlanmamış olması ise oldukça manidardır. Su ile ilgili eksiklerin ivedilikle tespit edilmesi, Giresun ilinin köylerde ve kırsal alandaki su alt yapısının bir an önce tamamlanması ve bu ayıba son verilmesi gerekmektedir. Bu konuyla ilgili olarak iktidar yetkilileri vebal altındadır ve artık söz değil icraat zamanıdır”.

“KASABA POLİTİKACALIĞINI BIRAKIN”

Giresun’un gündeminin yapay konularla meşgul edilmeye çalışıldığını iddia eden CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, açıklamasında şu konuları dile getirdi: “ Başta Su sorununun çözümü olmak üzere, İşsizliğin çözümü ve istihdam yaratılmasıyla ile ilgili projeler, unutulmaya yüz tutan Tirebolu Demiryolu, Balıkçılık ve Balıkçı Barınakları sorunu, Eğribel Tüneli gibi temel ve can alıcı konuların, Giresun’un  geleceğinde yaşamsal öneme sahip çalışmaların, hayata geçirilmesi konusunda vatandaşlarımız somut adımlar beklemektedir. İktidar partisi yetkililerinin asıl görevlerinin halkın çözüm bekleyen sorunlarına çare olmak olduğunu tekrar hatırlatıp “Kasaba Politikacılığını” bırakıp Halkımızdan büyük destek ve teveccüh gören Giresun Belediyesini karalamak için sarf ettikleri çabayı kentin sorunlarının çözümü içinde harcamalarını tavsiye ederiz”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir