AktüelGiresun

GİRESUN KORONA KIRMIZISINA BOYANDI

POZİTİF TEST, VAKA VE ÖLÜM SAYILARI ARTIYOR. KORONA OLMAYAN MAHALLE YOK

  • Giresun’da koronavirüs vakaları her geçen artıyor. COVİD-19 testi pozitif çıkan hasta sayısı, ağır hasta sayısı ve ölüm sayıları geçtiğimiz hafta adeta tavan yaptı. Vaka sayılarının yüzlerce olduğu ifade edildiği Giresun’da, Marttan bu yana ilk defa bu kadar artış görülürken, şu anda Giresun Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hasta bölümlerinin ve yoğun bakım ünitelerinin tamamen dolduğu bildiriliyor.  Hastanede halen 130 civarında hasta var. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA YOK AMA HARİTADA GERÇEK GÖRÜLÜYOR 

Giresun Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü virüs tablosunu açıklamıyor, bilgi de verilmiyor. Ancak T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamasında tablo net biçimde görülüyor. Uygulama haritasında özellikle Giresun merkez ve mahallelerin tamamen virüsü gösteren kırmızı renklere büründüğü görülüyor. GİRESUN KORONA KIRMIZISINA BOYANDI

İlçelerde de durum farklı değil. Bulancak da yüksek artışın kaydedildiği ilçelerden biri. İlçe merkezinin büyük bölümü kırmızı renge dönüşmüş durumda. 
Giresun Valiliği’nin hafta başında uyarıcı olması açısından son verileri açıklaması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir