GiresunKültür - Sanat

GİRESUN KENT TARİHİ VE KÜLTÜRÜ BU SERGİDE…MENTEŞEOĞLU TAKDİRİ HAK EDİYOR

Sergiyle ilgili bilgi veren Hüseyin Gazi Menteşoğlu “bu yıl 1890’lı yıllara dayanan Giresun kartpostalları ve 1910’lu yıllardan itibaren Giresun’da yayımlanan Osmanlıca gazete ve dergiler kullanılmıştır. Ayrıca siyah-beyaz fotoğraf sanatına üzgü, fotoğraf makinaları ve malzemeleri konulu bir köşe hazırlanmıştır. Osmanlı duvar saatleri, radyolar, matbuat malzemeleri ve eski ev gereçleri sergilenen objeler arasındadır. Ayrıca tarafımdan 18 yıldır sahaf, mezat ve müzayedelerden toplanmakta olan Giresun fotoğraf ve belgeleri dosyalardan çıkarılmış ve Giresunluların beğenisine sunulmuştur” dedi.

GİRESUN KENT TARİHİ VE KÜLTÜRÜ BU SERGİDE...MENTEŞEOĞLU TAKDİRİ HAK EDİYOR

Açılışta, Giresun Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan plaket Hüseyin Gazi Menteşoğlu’na 26. Dönem CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu tarafından verildi. Menteşe’yi kutlayan Bektaşoğlu, “Giresun en eski uygarlıkların ve kültürlerin yaşadığı bir şehir. Bu şehrin pek çok eserini günyüzüne çıkarak gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan ve bu yolla turizme katlı sunan Hüseyin Gazi Menteşeoğlunu kutluyorum,  teşekkür ediyorum. Öğetmen Erden Menteşeoğlu’nu da saygıyla rahmetle anıyorum”dedi.

GİRESUN KENT TARİHİ VE KÜLTÜRÜ BU SERGİDE...MENTEŞEOĞLU TAKDİRİ HAK EDİYOR

Serginin açılışına, 25.26. Dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu, Giresun Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, belediye meclisi üyesi Osman Öden, Araştırmacı Yazar Seyfullah Çiçek, Giresun Mehmet Larçın İzci Topluluğu ve öğretmenleri Yaşar Ünal, gazeteciler; Menteşeoğlu ailesi ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. GİRESUN KENT TARİHİ VE KÜLTÜRÜ BU SERGİDE...MENTEŞEOĞLU TAKDİRİ HAK EDİYOR

 III. Ömer Erden Menteşeoğlu Giresun Kent Kültürü Sergisi, 15-22 Nisan tarihleri arasında ziyaretlere açık kalacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir