AktüelGiresun

GİRESUN KENT KONSEYİ TOPLANDI

Giresun Kent Konseyi Giresun Belediyesi Meclis Salonunda toplandı
9 Ağustos tarihinde yapılan genel kurulda seçilen Giresun Kent Konseyi üyeleri Belediye Başkanı Kerim Aksu ilk kez bir araya geldiler.
Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahim yaptığı açış konuşmasında, Belediye Başkanı Kerim Aksu'nun toplantıya katılması ile çalışmaların resmen başladığını ifade etti. Karaibrahim, Giresun'un bölgede ve ülkede özel bir öneme sahip olduğunu, konsey olarak şehrin daha da gelişmesi için çalışacaklarını vurguladı.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, öncelikle Giresun Kent Konseyi'nin yeni bir yere ihtiyacı olduğunu söyledi. Aksu yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi, "Taşbaşı'nda belediyemize ait olan binayı onarıp, size de orada bir yer vermek istiyorum. Yeni bir yeriniz olana kadar belediyemizin nikah salonunu kullanıp orada toplantılarınızı yapabilirsiniz. Giresun'un sorunlarını hep birlikte çözeceğiz. Şehrimiz için önemli projelerimiz var. Bu projelere destek sağlamak için Sayın Bakanımız Nurattin Canikli'yi Ankara 'da ziyaret edeceğiz. 25 Kasım 2014 tarihinde şehrimizde Avrupa dan Yerel Yönetimlerinde katıldığı bir toplantı yapacağız. Yapılacak olan bu toplantıda şehrimizin sorunları konuşulacak. Temsilciler sorun ve sıkıntıları bir rapor halinde ele alacaklar. Bu toplantı Giresun için, Karadeniz için ve Ülkemiz için tarihi önem taşıyor. Sizlerinde katkısı bu aşamada çok önemli. Biz hizmetlerimizi Giresun Halkının görüş ve beklentileri doğrultusunda yapmaya özen gösteriyoruz.”

4614ww0l76a44xx4572mq9


Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahim ise şöyle konuştu:“Kurmuş olduğumuz bu ekip ile birlikte daha güzel işler yapacağız. Üyelerimiz ile birlikte bir ön çalışma yapacağız. Belediye Başkanımızın bizlere her türlü desteği vereceğini biliyoruz. Özellikle konseyin belirli bir binasının olması çok önemli. Kent Konseyinin kadın, gençlik komitelerini oluşturup çalışmalarımıza başlayacağız.”
Toplantı Belediye Başkanı Aksu, Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahim ve Kent Konseyi üyelerinin karşılıklı yapmış değerlendirme konuşmalarından sonra tamamlandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir