Giresun

GİRESUN ‘KAYIP 2 KIZ EFSANESİ’ İLE ÇALKALANIYOR

Giresun'da iki kız öğrencinin kaçırılıp öldürüldüğü şehir efsanesi çıktı. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü, yaptığı açıklamayla böyle bir olayın olmadığını belirtti.

Açıklamada, sadece 2 öğrencinin kendi istekleri ile evlerine gitmedikleri için ailesi tarafından  şikayet edilmesinin ardından   arama çalışmaları başlatıldığı bilgisine yer verildi.

Emniyetin çocuklarla ilgili açıklaması şöyle: 

“Son günlerde ulusal basın ve medyada kaybolan veya kaçırılan çocuklarla ilgili haberlerin artması neticesinde İlimizde de bu tür söylentiler arttığı görülmüş ancak Emniyet Müdürlüğümüze bu güne kadar herhangi bir çocuğun zorla kaçırıldığına dair bir müracaat bulunmamaktadır.

14.05.2014 günü saat 20.00 sıralarında Giresun Belediye Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğünde çalışan A.G yeğeni olan 2005 doğumlu B.G ve arkadaşı M.K’nın kayıp olduğu gerekçesi ile Belediye hoparlörü ile ilan ettirmiş, akabinde ise 15-20 dakika içerisinde müracaatçı tarafından çocukların bulunduğu Belediye’ye bildirilmiştir. Bu konu ile ilgili Emniyet Müdürlüğümüze de herhangi bir resmi müracaatta bulunulmamıştır.

Ancak; 1999 doğumlu D.N.U ve 2000 doğumlu G.E isimli çocukların okuldan sonra eve gitmedikleri, kayıp oldukları ile ilgili Müdürlüğümüze 14.05.2014 günü saat 19.00 ve 21:00 sıralarında aileleri tarafından müracaatta bulunulmuştur. Adı geçen çocukların kendi istekleri ile okuldaki devamsızlık problemleri nedeniyle evlerine gitmedikleri öğrenilmiş, bulunabilmeleri amacıyla da çalışmalara devam edilmektedir.” 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir