Giresun

GİRESUN KALESİ TURİZME KAZANDIRILIYOR

Restorasyon çalışmaları nedeniyle yaklaşık 6 yıldır Turizm Bakanlığı’nda bulunan Giresun Kalesi tekrar belediye bünyesine geçti.

Giresun Kalesinde incelemelerde bulunan.Belediye Başkanı Kerim Aksu, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Park ve Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu, Su Kanal İşleri Müdürü Ozan Faik Kılıç, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak ile beraber Giresun Kalesinde incelemelerde bulundu. Aksu, yapılacak çalışmalar ve yeni düzenlemelerle ilgili müdürlerden bilgi aldı.

Başkan Aksu Kalede yaptığı incelemeden sonra şu bilgileri verdi: “ Bilindiği gibi Kale 2009 yılının Eylül ayında restorasyon çalışmaları için Turizm Bakanlığı’na devredilmişti. Bakanlık çalışmalarını tamamlayıp, belediyemize devir yaptı. Kalede restoranın olduğu yerde yıkım yapıp, kalenin doğasına uygun bir bina yapacağız. Yapılan Seyir Terası Kaleye ayrı bir hava kattı. Kalede yeni düzenlemeler yapacağız. Aydınlatma projemiz var. Kale’de bulunan banklar, oturma grupları, barbekü alanlarını güçlendirip ,yenileyeceğiz. Bu sene kışı burada geçireceğiz, bütün ekiplerimiz çalışacak ve seneye farklı bir Kaleye kavuşacağız. Kale Giresun’un birçok önemli bir markası, ama bu zamana kadar değerlendirilememiş. 6 yıl sonra tekrar Giresun Belediyesi’ne geçti. Bundan sonraki çalışmalarımız Kale’yi tam anlamıyla turizme kazandırmak adına olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir