GiresunUlusal

GİRESUN İL GENEL MECLİSİ’NDE GERGİNLİK

İl Genel Meclisi'nin Temmuz ayı toplantısının son oturumu gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde gündemm dışı konuşmalar bölümünde söz alan CHP Bulancak İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Yılmaz, ilçede geçtiğimiz günlerde yaşanan sağanak yağmurun yarattığı maddi zararların karşılanmasını ve ilçnin afet kapsamına alınmasını istedi. Yılmaz konuşmasında ayrıca Bulancak Devlet Hastanesi'ne Hamdi Uzunalioğlu isminin verilmesini önerdi,.Bu sırada AKP'li üyeler konuşmanın süresine itiraz ederek oturdukları yerden Yılmaz'a 'şov yapma" diye laf attılar. Meclis Başkanı Murşit Gürel de bunun üzerine Yılmaz'ın sürekli meclisi geren bir üslupla konuşmalar yaptığını ve yerine oturmasını istedi.Mustaf Yılamz ise atılan laflara karşılık vererek konuşmasını sürdürnek isteyince, AKP'liler sıra kapaklarına vurarak protesto etti. Bulancak AKP'li üye Abdulselam Çağrıcı da "Tiyatro yapıyorsun. Basını çağırıp şov yapıyorsun. İn aşağı yeter" diye sertçe bağırdı.

DSC_9533

Bunun üzerine Yılmaz yerine oturdu ve toplantı kaldığı yerden devam etti. CHP Gurup Başkanı Mehmet Yılmaz, "Arkadaşımız Bulancak'la ilgili görüşlerini sorunları dile getirebilir. Bu şekilde bir tepki hoş değil Konuşmasına değil, süreye itiraz edilebilir"dedi. 

MURŞİT GÜREL:GENÇLİK MERKEZİ VEREMEYİZ

 İl Genel Meclisi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel, oturumda yaptığı konuşmada CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz'ın Gençlik Merkezi'nin Giresunspor'a verilmesi önerisini 'mevzuata uygun değil' diye ret ettiklerini açıkladı. Kendilerinin de Giresunspor'un düzenli bir gelire kavuşmasını istediklerini söyleyen Gürel,"Kamuoyunda sanki bizim Giresunspor'a destek vermediğimiz gibi bir algı oluştu. Benden açıklama yapmam istendi.Arkadaşların önergesi mevzuatımıza uygun olmayan bir öneriydi. Çünkü burası Milli Emlak’tan Özel İdaremize tahsisli bir arazidir. Bize tahsisli olan bir araziyi üçüncü bir kuruma tahsis edemeyiz. Giresunspor Kulübü burayı Milli Emlak'tan talep edebilir. Önergeyi verenlere bunu söyledik, ama oylanmasını istediler. Sonra da basında bu yönde haberler çıktı. "dedi.  DSC_9540

Mecliste, gündemin görüşülmesinin ardından Orman Bölge Müdürü Celal Pir,müdürlüğün faliyetleriyle ilgili sunum gerçekeştirdi.Sunum sonunda Başkan Gürel, Kümbet'te vatandaşa ait arazilerin mera ilan edilmesiyle ilgili yapılan çalışmalarla ilgili soru sordu. Ancak Pir, bununla ilgili sorumlu kurumun kendileri olmadığını, sadece 2B arazilerinin kendileri tarafından belirlendiğini söyleyerek konuyu adeta geçiştirdi. 

İl Genel Meclisi gündemdeki maddelerin görüşülmesinin ardından eylül ayında toplanmak üzere tatile girdiği belirtild

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir