GiresunUlusal

GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ’NDEN SEMİNER

Giresun Gazeteciler Derneği tarafından ‘Türk Medyasında Haber Takibi’ konulu AB projesi kapsamında, Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şirin Dilli tarafından ‘Yeni Toplumsal Hareketler Ekseninde Sosyal Medya ve Gazetecilik’ başlıklı seminer verildi. 

DSC_6589Seminerde açılış konuşmasını yapan Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram projeyle Türkiye-AB uyum sürecine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

BAYRAM:AB SÜRECİNE KATKIYI AMAÇLIYORUZ

DSC_6573Bayram “‘Medya sahipliğinin monopolleşmesi’ çoğulcu medya sistemini teşvik ve tartışarak ‘kamuya hizmet’ için çalışan tarafsız gazetecilik değerine katkıda bulunmak projemizin ana ilkesidir. Hedef gruplar başta Türkiye olmak üzere AB ülkelerinde ve dünya ülkeleri arasında gazeteci örgütlerinin üyeleri, gazeteciler, sivil toplum örgütleri ve kamuoyu olarak nitelendirilmektedir“ dedi.

DSC_6581Ardından Şirin Dilli ilgiyle izlenen sunumunu gerçekleştirdi. Doç.Dr. Dilli, akademik bilgilerle oluşturduğu sunumunda,sosyal medyanın toplumsal duyarlılığa,örgütlenmeye katkılarını, haberin bireye ulaşma sürecindeki evreleri, yazılı, görsel, internet medyasını 18.yüzyıldan başlayarak dünyadan örnekleriyle anlattı. 

Semineri, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, gazeteciler, GESOB, Türk Eğitim-Sen, Türk Sağlık-Sen, gibi bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle basın mensupları ve üniversite öğrencileri katıldı.

 

DSC_6593

Seminer sonunda Doç.Dr. Şirin Dilli'ye plaketi Görele Belediye Başkanı Tolga Erener tarafından verildi. 
GGD'nin seminerinin sonunda izeyicilerden gelen sorulara cevaplar verildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir