GiresunManşet ÜstüSağlık

GİRESUN FİZİK TEDAVİSİNE KAVUŞTU

İl Sağlık Müdürlüğü, yapımı tamamlanan 75 yataklı Giresun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin devrini yüklenici firmadan aldı.

Geçici kabul işlemlerinin ardından devri de alınan hastane, Giresun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı olarak kısa zaman içinde halkımıza hizmet vermeye başlayacak.

Binanın resmi açılışının 22 Aralık 2013 tarihinde Giresun’a gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmasının sağlanmasına çalışıldığı öğrenildi.

FİZİK TEDAVİ REHABİLİTASYON HİZMETE GİRİYOR

İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal, halen geçici binada hizmet veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin taşınma işleminin kısa zamanda gerçekleştirileceğini, son derece modern şekilde inşa edilen ve tefrişatı tamamlanan bina sayesinde kalite standartlarının da yükseleceğini ifade etti.

Teyyaredüzü Mahallesi’ndeki Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nin hemen yanına inşa edilen 75 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 2011 yılının 7’nci ayında ihale edilmiş, yine aynı yılın 8’nci ayında inşaata başlanmıştı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine ihale bedeli üzerinden 7.980.000,00 TL. harcama yapıldı. Binanın kapalı alanı 10 bin 511 m2, oturum alanı ise 2 bin 539 m2’dir.

4 yorumlar

  1. bu hastaneyi üniversite istediği halde vermeyenler, debboyda 15 yataklı yere üniversite hastanesini sıkıştıranlar Giresunu mu düşünüyor

  2. Bu hastanenin üniversite bürokratları tarafından bakandan istendiği halde verilmeme sebebi ordu ile giresun tıppın orduda yapılan 600 yataklı hastanede birleştirilme projesi (havaalanı gibi orgi tıp olacakmış, 2014de ) olduğu söyleniyor, yoksa üniversite hastanesi olmadığı halde (15 yataklı polikliniği var) fizik hastanesi (zaten 50 yataklı fizik hastanesi var) yenilenmesi açıklanamaz, 600 yataklı hastane karadenizin en büyüğü olacak ve tüm kafkasyaya(havaalanı sayesinde) hitap edecekmiş, hastane orduda olduğu için tepkiden çekiniliyor olabilir

  3. bazıları giresun tıp kapamnacak diyor onu da açıklayayım, giresun tıp kapanmayacak ordu tıp ile birleşerek samsun ve trabzon arasında büyük bir tıp fakültesi (orgi tıp) olacakmış, hastane protokolünün neden iptal edildiğini kimse açıklamıyor, sebebi bu olabilir, ortam hazırlansın herkes razı olur, havaalanı orduda kim rahatsız oluyor ki…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir