Giresun

GİRESUN FEDERASYONU İFTAR DÜZENLEDİ

1200 KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİNE  VALİ DURSUN ALİ ŞAHİN DE KATILDI 

Giresun Federasyonu’nun her Ramazan düzenlediği geleneksel İstanbul iftarı, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında gerçekleşti.  Giresun Federasyonu tarafından geleneksel hale gelen 1200 kişilik iftar programına, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi,   Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Hasbal, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi’nin  yanı sıra Türkiye’nin ve Giresun’un çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, öğretim üyeleri, bürokrasi, basın ve  sanat  dünyasından önde gelen isimler ve hemşerilerimizden oluşan çok sayıda davetli katıldı.

Yemeğin ardından bir konuşma yapan Giresun Federasyonu Hasan Turan, “Federasyonumuzun temelinde sevgi, aşk, ama her şeyden önce çalışma var.” dedi.

giresun-federasyonu-iftar2

“Bir ayağımız yerelde, bir ayağımız evrenselde…”

Giresun Federasyonu’nun faaliyetlerinden de bahseden Turan, bir ayağı yerelde bir ayağı evrenselde bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi. Giresun Federasyonu’nun en önemli ve en meşhur faaliyeti olarak Giresun Günleri’nden de bahseden Turan, "Türkiye’deki birçok vilayetin sivil toplum kuruluşunun temsilcileri Giresun Federasyonu’nu rol model olarak kabul etmektedir. İstanbul’daki Giresunluların toplumsal varlığını ortaya koymak ve Giresun’umuzun da ciddi anlamda tanıtımını gerçekleştirmiş oluyoruz.”diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir