GiresunUlusal

GİRESUN EMNİYETİ’NDEN BAŞARILI OPERASYONLAR

Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yapmış oldukları istihbari çalışmalar neticesinde F.K. isimli şahsın işyerinde 5070 paket gümrük kaçağı sigara ve 22 şişede toplam 46 litre açık üzüm votkası, birer litrelik 3 şişe Rusky marka votka, birer litrelik 3 şişe Jehn Barr marka viski ele geçirdiler. Yapılana aramada ayrıca sigaraların arasında bulunan poşet içinden 1 adet 9 mm. çaplı kurusıkı tabanca, 1 adet şarjörü ile şarjör içerisinde 18 adet 9 mm. çaplı kuru sıkı fişek bulundu.

F.K hakkında yasal işlem yapıldı.2013-1556-2

Giresun Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de başarılı bir operasyona imza attı.  Giresun, İstanbul, Gümüşhane ve Adıyaman İllerinde eş zamanlı operasyon yapan ekipler, ilimiz merkezinde ve ilçelerinde ruhsatsız silah ticareti yapan kişileri ele geçirdi. Operasyonlarda 21 adet el yapımı tabanca, 22 adet şarjör, 384 adet fişek ele geçirilmiştir 20 şüpheliden 11’i gözaltına alındı ve bunlardan;  A.K., S.B., A.U., N.T., D.Ö.,  A.A.E.,  İ.Ş. isimli 7 şahıs cezaevine gönderild.2013-1556-1.jpg1204.10.201312

Yapılan açıklamada “Mevzuata uygun bir şekilde istenilen şartların yerine getirilmesi halinde ruhsatlı silah almanın önünde herhangi bir engel olmamasına rağmen yasalara aykırı şekilde silah ticareti yapılması ve bunların muhtelif suçlarda kullanılmasına asla fırsat verilmeyeceğinin bilinmesini bir kez daha ikaz ederken, Giresun Emniyet Müdürlüğü tarafından toplumumuzun huzurunun sağlanması için gereken çalışmalar aralıksız olarak sürdürülecektir” denildi.

 

            

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir