GiresunManşet Üstü

GİRESUN DOĞALGAZA NE ZAMAN KAVUŞUYOR?

Giresun'da doğalgaz çalışmalarının değerlendirildiği toplantı,  Giresun Valisi Hasam Karahan başkanlığında yapıldı

Toplantı başlangıcında AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Doğan Gürler ilimizdeki doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gürler 9500 konuta doğalgaz verilmeye hazır hale getirildiğini belirterek, şuan itibariyle 2500 abonenin kayıt yaptırdığını söyledi.

Toplantıda Teyyaredüzü-Güre mahallelerine gidecek doğalgaz hattı üzerindeki sorunlarda ele alındı. Karayollarının uhdesinde bulunan toplama yolun belediyeye devri ile sorunun giderilebileceği dikkate alınarak bu yönde ön çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Vali Karahan özellikle kış döneminde yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekerek, kent merkezinde doğalgazın yaygınlaştırılarak her yere ulaşması için bütün ilgililerin sorumluluklarını yerine getirmesini ve özellikle kamu kurum ve kuruluşlarının biran önce doğalgaza geçmesini istedi.

Toplantıya Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, Orman Bölge Müdürü Celal Pir, DSİ 226.Şube Müdürü Mehmet Geldi, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Adnan Temür, Fındık Araştırma İstasyon Müdürü Gökhan Kızılcı, Karayolları 104. Şube Şefi Taşkın Öztürk, ile AKSA Doğalgaz Bölge Müdürü Doğan Gürler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir