Giresun

GİRESUN DEVLET HASTANESİ’NDE NELER OLUYOR?

Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere hastanelerle ilgili müthiş iddialarda bulundu. Başkan Ekiz yazılı yaptığı basın açıklamasında, hastanelerde yandaş ve candaşların sendikacılık ayağına yönetici yapıldığını söyleyerek, ‘Özelikle Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı yöneticiler yöneticilik dışında sendikacılık yapmaktadır’ dedi.

“YANDAŞLAR YÖNETİCİLİK DEĞİL, SENDİKACILIK YAPIYOR”

‘Giresun’un en büyük hastanesi olan A. İlhan Özdemir Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere hastanelerde yapılan ayırımcılık çalışanları canından bezdirmiştir’ diyen Ekiz, ‘Yandaş ve candaşlar sendikacılık ayağına yönetici yapılmıştır.

 Bunlar hastanelerde İşleri yöneticilik değil de sendikacılık izlenimi yaratmaktadır. Özelikle Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı yöneticiler yöneticilik dışında sendikacılık yapmaktadır. Hiçbir iş yapmadan hiç nöbet tutmadan maaş alan kayırılan, kollanan personeller vardır. Bu kişiler diğer personel üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır. Çalışanların moral ve motivasyonunu da bozmaktadır’ ifadelerini kullandı.

“HASTANE BORÇ BATAĞINDA, İHALE BİLE YAPILAMIYOR”

Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 15 milyarın üzerinde borcu olduğunu, tıbbi ilaç, cihaz ve sarf malzemesi alamadığı için ihaleye zamanın da çıkılmadığını ve bu sebeple ameliyatların durma noktasına geldiğini savunan Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“LİYAKATSİZ VE EHLİYETSİZ YÖNETİCİLER İŞBAŞINDA”

‘Liyakatsiz ve ehliyetsiz yöneticilerin çok kötü bir yönetim anlayışı sergilediği hastanede personelin özveriyle çalışması karşılığı elde edilen döner sermayede sona gelinmiş, bu ay çok komik rakamlar üzerinden döner sermaye dağıtılarak çalışanlar hayal kırıklığına uğratılmıştır.

“HASTANE GELİRLERİ ÜNİVERSİTE HOCALARINA GİDİYOR”

Afiliasyon birleşmesi döneminde rektörle resim çektirme yarışına girenler ortalarda yoktur. Hastane gelirlerin çoğu adaletsiz bir paylaşımla üniversite hocalarına gitmektedir. İlimize yapılacak olan Tıp Fakültesi Hastanesi’nin inşaat ihalesinin neden iptal edildiği anlaşılamamıştır.

“TEK BİR MUAYENE YAPMAYANA 10 BİN LİRA DÖNER”

Döner sermaye komisyonlarının dahi toplanmadığı iddia edilen hastanede tek bir muayene yapmadığı dile getirilen, fakülte çalışanına 10 bin liranın üzerinde döner sermaye ödenmesi çalışanların huzursuzluğunu tavan yaptırmıştır.

“CANDAŞ SENDİKA MALUM-SEN-İN SESİ ÇIKMIYOR”

Hastaneyi bu hale getiren ekip aynı görevine devam etmektedirler. Yani kötü yönetim anlayışı maalesef ödüllendirilmektedir. İlimizin en büyük hastanesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesi’nin içler acısı hale gelmesinin en büyük aktörü afiliasyona ve ortak kullanıma çanak tutan candaş Malum-Sen’in ise sesi çıkmamaktadır.

“BIRAKIN ŞU GÖSTERMELİK AÇIKLAMALARI”

Şu günlerde Sağlık Bakanlığı döner sermaye yönetmeliğini yeniden düzenlemektedir. Malum-Senci’lere tavsiyemiz şudur ki bırakın hastane önlerin de göstermelik basın açıklaması yapmayı, çalışanları kandırmayı Sağlık Bakanlığı’nın kapısına gidin, hem pinpon oynayın hem de afile olan hastanelere özgü Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde çalışan personelin döner sermaye kat sayısını artırmak için yönetmeliğe bir madde eklettirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir