Giresun

GİRESUN CHP’DE KURULTAY İÇİN ORTAK KARAR YOK

5-6 Eylül tarihlerinde yapılacak CHP kurultayı öncesinde CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmet ve il Başkanı Eşref Karaibrahim, tarafını belli ederek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek verdi.
Belediye Başkanı Kerim Aksu ise, ‘tarafsız’ bir görüntü çizdi.

Nevşehir'de İl Başkanları toplantısına katılan Karaibrahim, açıklamasında, “Giresun İl Başkanı olarak genel başkanımı destekliyorum. Giresun’a döndükten sonra kurultay delegelerini de toplayarak onların da görüşünü alacağım. Herkesin görüşüne saygılıyız ama Giresun olarak genel başkanımız Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumuzu şimdiden ifade edebilirim” dedi.

Milletvekili Karaahmetoğlu ise, “Bu bir demokratik yarıştır. Herkes aday olabilir. Ben şahsen Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum. Onunla başarılı olacağımızı düşünüyorum ” ifadelerini kullandı.

Henüz delegeler olarak bir ortak kararları olmadığını söyleyen Belediye Başkanı Aksu da “seçim sonrasında kurultayların olması normaldir. Durum değerlendirmesi yapmak, gerekiyorsa kan değişimine gitmek, demokrasinin gereğidir. 9 ay sonra milletvekilliği seçimi var. Partimiz bu kurultayda güçlenecek ve seçime hazırlanacak” dedi.
Kerim Aksu, “Giresun delegeleri olarak bir adayı destekleme yönünde kararımız yok. İl Başkanı tabi bir değerlendirme yapabilir. Delegeleri toplar, karar da alabilir. Ben belediye başkanıyım. Bu yönde delegelerle görüşmem bir yönlendirmem olmayacak.Aday ismi telafüz etmem doğru olmaz. Her iki adaya da başarılar dilerim. Herkes hür iradesiyle hareket etmeli. ” diye konuştu.

Kurultayda Giresun’dan, Kerim Aksu, Selma Alp, Burak Bektaşoğlu, Eşref Karaibrahim, Mehrube Akgün Fatma Karaibrahim, Mesut Öztürk ve Murat Yıldırım oy kullanacaklar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir