Eğitim

GİRESUN BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

DSC_1988Giresun'daki ortaokul ve lise öğrencilerinin hazırladıkları yarışmalara katılan projelerin sergilendiği Bilim Şenliği, Atatürk Meydanında başladı. 

Törende açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt Bilim Şenliği ile ilgili bilgiler sundu.

Bilimin önemine değinen Vali Dursun Ali Şahin, “Giresun ismini bilimde duymak bu öğrenciler sayesinde oldu. Öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Ne mutlu bu öğrencilere, öğretmenlerine ve anne ve babalarına. Bilim insanı ve toplumu korur. Bütün öğrencilerimizden önemli projeler bekliyorum.” dedi.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin projelerini de karşılaştıran Vali Şahin şunları söyledi, “ Ortaokulların bir önceki yıl 387 olan proje sayısı geçen yıl 987 ye çıkmıştır. İlgili öğrenci ve idarecilerini kutluyorum. Bu sıçrayış heyecan ve azmin göstergesidir. Kişileri başarıya ulaştıran heyecandır. Liselerde ise 17 olan proje sayısı 124’e çıkmıştır. Bu sayıyı az buluyorum ve liselerden bu yıl en az 400 proje bekliyorum.”

Konuşmaların ardından açılış yapılarak stantlar gezildi.DSC_2006

Keşap Cumhuriyet İlkokulunun Türkiye 1. olan “Yolların Matematiği” adlı projesi büyük ilgi gördü.

Şenliğe; Vali Şahin’in yanı sıra, Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emin Yılmaz, DSİ Şube Müdürü Mehmet Geldi ile Milli Eğitim Yöneticileri, öğretmenci ve veliler katı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir