Giresun

GİRESUN BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN KUTLAMASI

Giresun Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk Meydanı’nda düzenlenen “Mutluluğun Resmi Sokakta” isimli şenliğin açılışını yapan Başkan Kerim Aksu, dünya da çocuklara armağan edilmiş tek bayramın 23 Nisan olduğunu söyledi.

23 Nisan Çocuk Şenliği’nin açılışı için eşi Müge Aksu ile Atatürk Meydanı’na gelen  Aksu, minik hayranlarından büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada, alanı dolduran binlerce çocuğa hitaben; “Doya doya eğlenin bu gün sizin. Bu bayram Büyük Atatürk tarafından dünya da sadece sizlere armağan edildi” dedi.

Kerim Aksu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sevgili çocuklar bayramınız kutlu olsun. Bu gün çok önemli bir gün. Dünya da çocuklara bayram armağan etmiş tek lider olan Atatürk’ün sizlere verdiği bayramı kutluyoruz. Hepimize kutlu olsun. Bu gün ülkemize baktığımızda birçok sıkıntılarımız var, şehitlerimiz var, gazilerimiz var, acılarımız var. Ama biz 23 Nisan’ı kutlayacağız. 23 Nisan futbol, basketbol turnuvası değil, Türkiye’nin temeli, geçmişi ve en büyük değerlerinden bir tanesi. Aynı zamanda 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü. “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyen Büyük Atatürk’ün demokrasiye geçen Türkiye’nin dönüm noktasıdır. Giresun Belediyesi olarak Atatürk’ün çocuklara, sizlere armağan ettiği bayramı kutluyorum. Çocuklarımıza sağlık, mutluluk diliyorum. Bu gün sizlerin doya doya eğlenmesini istiyorum. “D

Belediye Başkanı Kerim Aksu dünya barışı için alanda hazırlanan, “ Barışa El Bas “ platformuna eşi Müge Aksu ile birlikte el basarak, savaşların sona ermesini, çocukların savaş ortamında değil sevgi ikliminde büyümesi dileğinde bulundu. Yürüme engelli 10 yaşındaki Murathan Özyılmaz’a belediye tarafından akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Başkan Kerim Aksu, Murathan Özyılmaz’la bir süre sohbet etti.

Giresun Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı’nda düzenlenen “ Mutluluğun Resmi Sokakta” 23 Nisan Çocuk Şenliğinde, barışa el bas, sihirbaz gösterileri, çeşitli yarışmalar, Atatürk Fotoğrafları Segisi, maskot Show, pamuk prenses ve 7 cüceler tiyatro gösterisi, konser, müzik dinletisi, ipli kulla gösterisi, pinokyo çocuk tiyatrosu, ip cambazı gösterisi ile çocuklar eğlendirildi. Belediye tarafından çocuklara elma şekeri, ve çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir