Giresun

GİRESUN BELEDİYESİ YENİ YOLLAR AÇIYOR

"Geleceğin Giresun'u için çalışıyoruz" parolası ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu bilinç içerisinde yol açma çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade etti. 
 
Bugüne dek şehir merkezinde toplam 6800 metre yol açma çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Aksu, "Şehrimize alternatif yollar kazandırmaya devam ediyoruz. Şuan ekiplerimiz Gaziler Mahallesi'nde çalışıyor. Bildiğiniz üzere sahil yolunun, şehir içi toplama yola bağlandığı bu bölgenin dünyada bir eşi benzeri yok. İki aracın sağdan giderek çarpışabileceği bir yol. Yapılan bu yol çalışması ile birlikte Güre Mahallesi 159 No'lu Sokak’tan gelen bir aracın Mehmet Işık Caddesi’ne çıkması için şehir içi toplama yola girmesine gerek kalmayacak. Bu nedenle o bölgede olan trafik sıkışıklığı da ortadan kalkmış olacak." dedi.
 
Burada 10 metre genişliğinde bir yol yapılacağını da kaydeden Aksu, yolun güvenliğini sağlamak için buraya 40 metre uzunluğunda taşduvar yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir