AktüelGiresun

GİRESUN BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN YANINDA

Giresun Üniversitesi’ni yeni kazanan ve kayıt için ilimize gelen misafir öğrenciler Giresun Belediyesi Öğrenci Koordinasyon Birimi elemanları tarafından karşılanacak.

Misafir öğrencilere yardımcı olmak, rehberlik hizmeti vermek amacıyla Otogar, Atatürk Meydanı Turizm Ofisi ve Tepebaşı Debboy Mevkiindeki Belediye Ek Hizmet Binasında danışma masaları oluşturuldu. Yetkililer 1-5 Eylül tarihlerinde hizmet verecek danışma masalarında görevli personel, misafir öğrencilere ücretsiz servis, adres bulma, barınma, yurt bulma, ev tutanlara eşya bulma, kayıt evraklarını hazırlama, Giresun Üniversitesi, Giresun ve Belediye Hizmetlerini tanıtıcı doküman verileceğini belirttiler.

Giresun Belediyesi üniversite öğrencilerine ücretsiz verdiği çamaşırhane hizmetini yeni yeri olan Tepebaşı Debboy Mevkiindeki Belediye Ek Hizmet Binasında vermeye devam edecek

mansetx_7eo6b2gwz1j6w2m87g66cgBELEDİYE’DEN KAMPANYA; “KULLANILMAYAN EŞYALAR ÖĞRENCİLERE “ 

Öte yandan Giresun Belediyesi Çözüm ve Koordinasyon Birimi üniversite öğrencilerine katkı sağlamak için bir kampanya başlattı.

Diğer illerden Giresun Üniversitesi’ne gelen misafir öğrencilere destek sağlayan Giresun Belediye’si “Kullanılmayan eşyalarınızı değerlendirelim” kampanyası başlattı. Birimiden konuyla ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların evlerinde bulunan ve kullanmadıkları buzdolabı, fırın, ocak, mutfak eşyaları, kap kacak, koltuk, yatak, çekyat gibi eşyaları toplayıp ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttıldığı belirtildi. 

Yetkililer vatandaşların kampanya ya katılmak için 444 4 028/ 190 nolu telefona başvurmaları halinde adreslerinden eşyalarının alınacağını ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir