Giresun

Giresun Belediyesi işçilere sahip çıkan açıklamaları kınadı…

Giresun Belediyesi, işçilerin mesai ücretlerinin verilmemesi ve hukuk yoluyla hak talep eden işçilerin başka birimlere sürülmesi için yapılan açıklamaları, “Gerçekleri saptırarak, Giresun Belediyesi’ni yıpratmak ve karalamak maksadıyla yapılan asılsız haberler” olarak nitelendirdi.
Söz konusu mesai ücretlerinin 2018 yılına ait olduğu ifade edilen belediye açıklamasında, “Bu konuda açıklama yapan siyasilerin ve destekçilerinin kendi dönemlerine ait mesai borçları olduğunun üzerini kapatma girişimlerini hayretle gözlemliyoruz. “Çamur at, izi kalsın” politikasını benimseyen bu zihniyetin haksızken güçlü olmaya çalışması ve alışılmış sistemin bozulmasından rahatsız olduklarını açıkça görüyoruz” denildi.
Yapılan yer değişikliklerini ‘kurum içi rutin düzenlemeler’ olarak nitelendiren belediye, “ Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Yerel Yönetimlerde Giresun halkına hizmet etmek için yetki verdiği kurumumuza karşı, asılsız iddialar ve gerçekleri çarpıtarak başlatılan bilinçli karalama kampanyaları için mesai harcayan bu zihniyeti ve destekçilerini kınıyoruz. Giresun Belediyemizin personel yapısı üzerinden kirli siyasi hesaplar yapmaya çalışanlar için gerekli tüm hukuki sürecin başlatıldığını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir