GiresunUlusal

GİRESUN BELEDİYESİ DOLMUŞLA ULAŞIMDA ISRARLI

Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında toplanan Giresun Belediye Meclisi, Dolmuş Kooperatifleri’nin daha önce yaptığı ve halen uygulamada olan zam taleplerini görüşerek karara bağladı.  O çokluğu ile kabul edilen karara göre şehir içi sivil taşıma ücreti 1.90 TL, öğrenci 1.25 TL olarak belirlendi. Başkan Aksu, dolmuş hatlarının bir yıl önceki zam talebinin uygulandığını ve 2015 yılı sonuna kadar da geçerli olacağını belirterek, “şu anda bir çalışma yapıyoruz. Önümüzdeki meclise kısa mesafeler için indi-bindi ücreti belirlemek üzere bir teklif getireceğiz” dedi.

Meclis ayrıca öğrenci servislerinin 2014-2015 döneminde şehir içi okullarda ilköğretim öğrenci taşıma ücretinin aylık 100 TL, Lise öğrencileri için 110 TL, Bulancak ve Keşap Anadolu Liseleri için 135 TL alınmasını karara bağladı.
Gündem maddelerinden birisi de ilave dolmuş hatları konusuydu. Belediye Trafik Komisyonu’ndan gelen talep üzerine  10 adet yeni dolmuş hattı yapılması oy çokluğu ile kabul edildi. Yeni dolmuş hatlarının ihale ile tahsisi edilmesi için Belediye Başkanlığına ve Belediye Encümenine yetki verildi.

Başkan Aksu, şehir nüfusunun artması, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda bu kararın alındığını söyledi.  

Belediye Meclisi, 5 Kasım saat 14:00’de 2015 yılı bütçesi için  toplanmak üzere toplantısını sona erdirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir