Giresun

GİRESUN BELEDİYESİ BÜTÇESİNE MUHALİF KİMSE YOK

Başkan Vekili Hayati Tökez başkanlığında toplanan Giresun Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci toplantısında, Giresun Belediyesi 2015 yılı faaliyet raporu görüşüldü. AKP ve MHP  gurupları bütçe üstünde söz dahi talep etmeyince direk oylamaya geçildi. Bütçe, oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin diğer maddelerinin görüşülmesi ise, Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun başkanlığında yapıldı. Aksu, imar komisyonu kararlarını komisyondan geldiği şekilde oylamaya sundu. Maddeler oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclis, plan ve bütçe komisyonundaki imar planlarının teknik bürolar tarafından talep edilmesi durumunda pafta başına 100 lira ücret alınması yönündeki kararı da oy çokluğu ile kabul etti. Yine resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Asansör Bakım İşletme ve Kontrol Yönetmenliği gereği, mevcut asansörlerden 250 TL, 1-7 kat arası 500 TL ve 8 ve üzeri katlardan 600 TL alınması oy çokluğu ile kabul edildi.

Kerim Aksu çalışmaları devam eden ve bu yıl başlanacak olan Gedikkaya Rekreasyon Projesi hakkında meclis üyelerini bilgilendirmek amacıyla bir sunum yaptırdı. Proje ile Gedikkaya ve çevresine yürüyüş yolları, seyir terasları, manzara tepesi ve kır kahvesi yapılacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir