GiresunManşet Üstü

GİRESUN BAŞBAKAN’DAN UMDUĞUNU BULAMADI…

Giresun’da Osman Ağa Meydanı’nda miting ve Giresun Valiliği tarafından düzenlenen toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘yolsuzluk operasyonu’ adı altında kendisine tuzak kurulduğunu iddia ederek "Yolsuzluk bu işin kılıfıdır, oluşturulmak istenen algıya sakın ha itibar etmeyin. Atılan manşetlere ve montajlanan görüntülere aldanmayın, bu komplonun amacı başka. Bu ülkede ameliyat yapılmasına, kaos çıkarılmasına izin vermeyiz" dedi.DSC_0687

“Giresun’a 11 yıllık süre içinde 6 katrilyon liralık yatırım yaptık” diyen Erdoğan, yeni yatırım ve hizmet olarak sadece daha önce n 350 yataklı Şehir Hastanesi sözü verirken, “Eğribel Tünelinin yapımını en kısa sürede yapacağız” diye konuştu.Başbakan'ın bu açıklaması, Tıp Fakültesi Hastanesi'nden vazgeçildiği şeklinde yorumlandı. 

“EĞRİBELE TÜNEL YAPACAĞIZ”

Giresun-Ordu Havalimanı'nda önce havadan sonra da inşaat sahasına inerek incelemelerde bulundu. Erdoğan, buradaki brifingin ardından helikopterle liman sahasına inerek ardından toplu açılış töreninin yapılacağı Giresun Osman Ağa Meydanı'na ulaştı. Eşi Emine Erdoğan'la halkı selamlayan Başbakan, konuşmasında ağırlıklı olarak yolsuzluk operasyona değindi.

 Erdoğan, kalabalıktan memnuniyeti “Giresun bizi bağrına basıyor” sözleriyle ifade  etti. Başbakan, “Ben Giresun’da çok miting yaptı ama, bugünkü coşku başka. Bambaşka bir Giresun görüyorum. Giresun artık kabına sığmıyor. 30 Martın tablosunu görüyorum. Demokrasiye, milli iradeye, bağımsızlığa, kardeşliğe,büyük Türkiye’ye sahip çıkıyor muyuz?sizin coşkunuzu görünce o karanlık güçlerin hesaplarını altüst olduğunu görüyorum” dedi.

Başbakan Erdoğan, "Giresun’da bugün törenle özel sektör yatırımları da dahil toplam 136 trilyon liralık hizmetlerin açılışını yapıyoruz. Giresun’da 11 yılda toplan 6 katrilyon liralık yatırım yaptık” diye konuştu.

Ak Parti iktidarı döneminde yaptıkları yatırımların tutarlarını sayan Başbakan, Giresun’da 151 Trilyon liralık 350 yataklı şehir hastanesi yapma sözü verdi. Erdoğan,"Çift tüp geçitle yapacağımız Eğribel Geçidi tünelinin en kısa zamanda tamamlayıp onu da hizmete açacağız. Trabzon-Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu demiryolu çalışmalarımız sürüyor. Ordu-Giresun Havalimanı projemiz hızla devam ediyor. Helikopterle üzerinde dolaştım onra oraya indim. Arkadaşlarımla beraber müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldık. Hamdolsun muhteşem bir eser ortaya çıkıyor. Deniz üzerinde böyle bir muhteşem bir havalimanı bir ilk diyebiliriz. 3 km uzunluğunda, 45 metre genişliğinde pisti ile muhteşem bir eser meydana geliyor. Önümüzdeki Mayıs gibi terminal binası dışındaki bütün işler bitmiş olacak. Yıl sonuna varmadan da terminal binası bitmiş olacak. Böylece Ordu-Giresun havalimanı tamamlanmış olacak. Her yere böyle bir yatırım nasip olmaz."

t

GİRSAN YAPIMI ÖZEL TÜFEK…

 

 

 

 

 

 


 

 

Erdoğan konuşmasının ardından kendisine GİRSAN’da özel olarak üretilen tüfek hediye edildi. Erdoğan ayrıca kendisine hediye edilen kemençeyi de çalmayı denedi.DSC_0759

Başbakan ardından eşi Emine Erdoğan ve diğer protokolle birlikte il genelindeki 42 hizmetin açılış kurdelesini kesti.

Başbakan Erdoğan’ın Giresun mitingine ve açılış törenin; Bakanlar, Binali Yıldırım, Taner Yıldız, Hayati Yazıcı, Erdoğan Bayraktar, Suat Kılıç, Veysel Eroğlu, Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli,Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar Giresun, Ordu ve Trabzon milletvekilleri ve kalabalık bir protokol gurubu katıldı.fdh

Başbakan Giresun’un ardından Görele’ye giderek oradaki miting ve açılış törenine katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir