Giresun

GİRESUN BAROSU 5 NİSANI KUTLADI

5 Nisan Avukatlat Günü nedeniyle Baro Başkanı Gültekin Uzunalioğlu Vilayet önündeki Atatürk Anıtına çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. İstiklal marşının okunmasının ardından Giresun Baro Başkanı Avukat Gültekin Uzunalioğlu, 5 Nisan Avukatlar günü ile ilgili bir konuşma yaptı. Uzunalioğlu konuşmasında  “Cumhuriyetimize sahip çıkmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız bulunmaktadır. Hep birlikte ortak akıl ve ortak dil kullanmalıyız” dedi.

Uzunalioğlu, ülkenin güvenliği ve huzurunun sıkıntı içerisinde olduğu bir dönemde yeni anayasa adı altında başkanlık sisteminin gündeme taşınmasını doğru bulmadıklarını, anayasal parlamenter sisteme işlerlik kazandırılması gerektiğini vurguladı. 

Baro başkanı  konuşmasında ayrıca avukatların sorunlarını da dile getirerek hukuk fakültelerinin kontenjanlarının ihtiyaç sınırına çekilmesini,  CMK uyarınca görevlendirilen avukatların ücretlerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesini, yeni büro açan avukatların vergi, sigorta muafiyeti ile faizsiz krediden yararlandırılmasını, avukatların özlük ve mali haklarının iyileştirilmesini, meslekte belli kıdeme sahip avukatlara yeşil pasaport verilmesini istediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir