GiresunManşet Üstü

GİRESUN BALIK PAZARINA KAVUŞTU

Giresun Belediyesi tarafından yaptırılan Çotanak Balık Pazarı, miting gibi bir açılış töreniyle hizmete girdi.

AKSU'DAN ELEŞTİRİLERE CEVAP: "BALIK MEZARI MEYDANDA OLUR"

Törene; Giresun Valisi Hasan Karahan, Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Kara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_3425

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, törende yaptığı konuşmada, kentin önemli sorunlarından birisini çözdüklerini belirterek, "Şehrimizin girişinde kötü bir görüntü vardı. Buradan ilk olarak kamulaştırma yaparak geniş bir alan oluşturduk. Daha sonra ise bu balık pazarını yaparak balıkçıların karmaşık görüntüsünü ortadan kaldırdık. Etrafında da peyzaj düzenlemeleri yaparak bölgeye nefes aldırdık. Giresun’un bir sahil kenti olduğunu unutmamak lazım” dedi. Pazarın yerini eleştiren AKP’lilere de mesaj yollayan Aksu, “ Meydanda Balık Pazarı olmaz diye eleştiri yapıyorlar. Evet balık pazarı meydanda olur. Halkın kolay ulaşması ve sahil kenti olmasından dolayı meydanda olması gerekir. Balıkçı arkadaşlarımız artık 

DSC_3429

zabıtadan kaçmadan, tezgahları yıkılmadan kimseye zarar vermeden burada şehrimize hizmet verecekler. Tüm balıkçılarımıza ve siz değerli halkımıza balık pazarımızın hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

VALİ:GİRESUN'UN MENFATİ OLAN ŞEYLERİN YANINDAYIZ…

Giresun Valisi Hasan Karahan ise, "Giresunlu balıkçılarımız bu hizmetlerin hepsine layıklar. Gerçekten sıkıntılı bir durumdu ve bunu belediye başkanımız çözdü. Kendisine, ekibine ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Biz her zaman Giresun'un hayrına ve menfaatine olan işlerde hepsinde varız ve elimizden gelen desteği veriyoruz. Bize bir vazife düşüyorsa onunda altına imzamızı atıyoruz ve bu da böyle devam edecek. Balık pazarımız Giresun'a hayırlı olsun. Giresun her şeyin en güzeline layık" dedi.

DSC_3433Konuşmaların ardından Giresun Belediyesi Çotanak Balık Pazarı'nın açılışı yapıldı. Açılışın ardından Başkan Aksu ve Vali Karahan, beraberindekiler ile birlikte balık pazarını gezerek balıkçılarla sohbet ettiler.

Konuşmaların ardından pazarın açılışı yapıldı ve ardından Vali Hasan Karahan, Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu ve Belediye Başkanı Aksu, pazarı gezerek balıkçılarla sohbet etti.

DSC_3439Bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen pazarda 29 dükkan bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir