AktüelKültür - Sanat

GİRESUN ATATÜRK MEYDANINDA İFTAR KEYFİ…


DSC_4288

Ramazan ilk iftarla başladı. Giresun Belediyesi bu yıl ilk kez Atatürk Meydanı’nda iftar yemeği ve Ramazan geleneklerini yaşatmaya yönelik kültür-sanat etkinlikleri düzenliyor.

dsgz

AKSU: ÖRNEK BELEDİYECİLİK SERGİLİYORUZ 

DSC_4291

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Türkiye’de bir ilki başardıklarını söyleyerek, “bir belediyecilik örneği sergiliyoruz. Giresun tarihinde ilk kez halkımıza böylesine kapsamlı bir organizasyonu yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Burada sadece iftar değil, sağlık hizmetleri de dahil her türlü hizmetin sunulduğu bir alan yarattık. Giresunlular burada sıcak olarak yemeklerini son derece hijyen bir ortamda yiyecekler. İlk gün bu kadar yoğun ilgi beklemiyorduk. 600 dolayında kişi ağırladık. Bu sayı 1000’lere çıkacaktır ” dedi.

“Amacımız, halkımızın Ramazan'ı en iyi şekilde geçirmesidir” diyen Aksu, “Ramazan sadece yemekten ibaret değildir. Halkımız iftar sonrası burada aynı zamanda fasıl dinleyebilirler. Bu meydanda da insanlarımız nasıl eğlenmesi gerekiyorsa o şekilde eğlenecek ve dolu dolu bir Ramazan geçirmiş olacak. Gerçekten Türkiye’de örnek olabilecek bir ramazan akşamını Giresun’da yaşıyor ve yaşatıyoruz” şeklinde konuştu.

 

DSC_4293

İftar sonrasında halka görevliler tarafından belediyenin ikramı olarak lokma tatlısı, dondurma, limonata dağıtılırken belediyenin sağlık merkezi otobüsünde isteyenlere tansiyon ölçümü yapıldı.  

İLK İFTAR ÖNER HEKİM'DENDİ…

 

DSC_4255

İftar yemeğine Giresun Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz da katıldı. Aksu ile birlikte iftarını açan Yorulmaz, daha sonra vatandaşlarla birlikte sağlık merkezi otobüsünde tansiyonunu ölçtürdü.

DSC_4298

İlk akşam düzenlenen iftar yemeği Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim’in katkılarıyla gerçekleşti. Hekim ayrıca, ramazan süresince iftar yemeklerinin ayran ihtiyacını da karşılıyor.

Başkan Aksu, iftar yemeğine katkıda bulunan Hekim’e teşekkür etti.

DSC_4272

Giresun Belediyesi 250 bin lira ön bütçeyle bu yıl Ramazanda bazı mahalleleri de kapsayan etkinlikler düzenleyecek. Etkinlikler kapsamında Kukla Gösterileri, Sihirbazlar, Semazen, Ateş adam, Komedi Dans 3’lüsü, Cüce Şov, Yarışmalar, Şovlar, İbiş, Masal Kahramanları, Animasyonlar, Halk oyunları, Meddah, Aşuk ile Maşuk, Hacivat Karagöz Canlı, Hacivat Karagöz perde, Orta oyunları, Işık adam, Rontlar, Fasıl, Pişeker gösterileri sergilenecek. Azerbaycan, Gürcistan, Rusya, Belarus ve Ukrayna ekipleri gösteri sergileyecekler. Yine yurtiçi ve yurtdışından gelen 200 sanatçı sahne alacak.

DSC_4296

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir