Giresun

GİRESUN AFETİN İZLERİNİ TEMİZLİYOR

Giresun'da fırtına sonucu oluşan dev dalgaların yarattığı büyük hasarların ortadan kaldırılması için Giresun Belediye İtfaiye Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çözüm ve Koordinasyon Birimi ekipleri çalışmalara başladı.
Dev dalgaların hasar verdiği, Askerlik Şubesi, Öğrenci Yurdu, İtfaiye Binası, Vergi Dairesi ve Emniyet Müdürlüğü önünde oluşan toprak birikintileri, taşlar, oluşan moloz kütlesi, sökülen kaldırım taşları, demir korkuluklar ve ağaçlar ortadan kaldırılıyor.

2ra1567i4rv136yj2sb1p7


Belediye Başkanı Kerim Aksu, vatandaşların olumsuz şartlardan en az şekilde etkilenmesi, araç ve yaya ulaşımının sağlıklı bir şekilde yapılması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek ; " Şehir merkezimizde büyük hasara neden olan fırtınanın etkilerini ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Deniz de oluşan dev dalgalar büyük hasar oluşturdu. Hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Öncelikle büyük hasar gören yollardaki molozları kaldırıp, daha sonra onarımlara başlayacağız. Karayolları yapılan hatalı yolu biran önce düzeltmelidir. Belediye olarak ekiplerimiz teyakkuz halindedir " dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir