SiyasetUlusal

Giresun’da yerel seçime doğru

Giresun'da tüm partiler büyük bir hızla seçime hazırlanırken, sayılı günler neredeyse bitmiş durumda. Önümüzdeki haftasonu 31 Mart 2014 Pazartesi sabahı, Giresun'da herşey belli olmuş olacak.

 GİRESUN MERKEZ'DE KERİM AKSU

Yerel Seçim'e 4 gün kala, farklı şirketlerin yaptığı anketler Giresun'da CHP'nin adayı ve halen Giresun Belediye Başkanı olan Kerim AKSU'yu yeniden başkanlığa yakın gösteriyor.Sosyal paylaşım sitelerinde AKP'nin kendi yaptığı anketten bile Aksu'nun çıktığı bilgilerine yer veriliyor. Aksu'yu Orhan Erzurum takip ediyor. 

Buna göre %54 ile Kerim AKSU birinci sırada, ikinci sırada ise  %29 ile MHP'nin belediye başkan adayı Orhan ERZURUM yer alıyor. AKP'ni adayı Yılmaz Can'ın da %12'lerde bir orana sahip olduğu görülüyor. Aksu'nun ikinci Can'ın birinci çıktığı hiçbir anlet yok 

İLÇELERDE DE CHP ÖN PLANDA

Giresun'un çevre ilçelerinde de CHP ön planda çıkıyor. Bulancak ilçesinde, Fatma Cevahir CANİK ilk sırada yer alırken, Recep YAKAR zirveyi çok yakından takip ediyor. Görele'de ise eski başkan bağımsız aday Ertuğrul Melikoğlu ile CHP adayı Fikret Bilge yarışıyor. Ancak Bilge başkanlığa daha yakın. Keşap'ta Tirebolu'da mevcut başkanlarının görevine devam edeceği anlaşılırken, Şebinkarahisar'da CHP adayı az bir farkla önde. 

Yapılan anketlerin verilerine göre Piraziz ilçesinde, CHP ile Hüseyin GÖRGÜLÜOĞLU'nün 30 Mart 2014 Pazar günü zaferle çıkacağını gösteriyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir