GiresunManşet Üstü

GGD YÖNETİMİ REKTÖR ATTAR’I ZİYARET ETTİ

Giresun Gazeteciler Derneği yeni yönetim kurulu, 24 Mayıs’ta yapılan kongrenin ardından sürdürdükleri nezaket ziyaretleri kapsamında, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı Güre Yerleşkesi Rektörlük makamında ziyaret etti.

BAYRAM: "ÜNİVERSİTE EN DEĞERLİ KURUMUMUZ…"

Başkan Bayram, ziyarette yaptığı konuşmada, "hızla büyüyüp gelişen üniversitemizin saygın bir konuma ulaşmasından memnunluk duyuyoruz. Üniversitemiz bizim en değerli kurumumuzdur. Kalkınma ve gelişmemizin refah ve mutluluğumuzun üniversitemizin gelişmesiyle mümkün olduğunun bilinciyle; bundan sonra da üniversitemizin yanında olacağız., Yeni dönemde dernek olarak üniversiteyle birlikte çeşitli projeler  gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

74f2b03f98

ATTAR:"MESLEĞİNİ DOĞRU DÜRÜST YAPAN GAZETECİLERİN YANINDAYIZ"

Yeni yönetime görevinde başarılar dileyen Rektör Attar ise; "yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum. Toplumun bilgilenmesi yolunda çok önemli bir kamu görevini ifa eden gazetecilerin zor koşullarda mesleklerini icra ettiklerini görüyoruz. Giresun’da da son derece duyarlı ve mesleğine saygılı gazeteciler olduğu gibi, kötü niyetli olan ve bunu kullanan gazetecilerde bulunmaktadır. Bizlere düşen görevde mesleğini doğru ve dürüst yapanların yanında yer almaktır. Bu anlamda Giresun Gazeteciler Derneği olarak başlattığınız “Temiz kalemler” kampanyasını sonuna kadar desteklemeye devam ediyor ve mesleğinizin onuruna sahip çıktığınız için sizleri kutluyorum. Yeni dönemde başarılar diliyorum” diye konuştu.

DSC_8546

SADECE GİRESUN MERKEZDE 14 BİN ÖĞRENCİ OLACAK…

Üniversitemizin çalışmaları ve gelişmeler hakkında da bilgiler veren Aygün  Attar, "2013-2014 akademik döneminde 4 bin 500 mezun veren Giresun Üniversitesine yeni dönemde YÖK tarafından 10 bin kontenjan tanındığını ve öğrenci mevcudunun 30 bine ulaşacağını söyledi.  Attar, “Gelişimini ve büyümesini en hızlı sürdüren üniversiteyiz. 2 yıl önce toplam 12-13 bin öğrencisi olan üniversitemizin yeni dönemde sadece merkezde ki öğrenci sayısı 14 binin üzerinde olacaktır. Bu büyümeye Giresun’un da ayak uydurması, en önemli sorun olan yurt ve barınma sorununu ve sosyal altyapısını hazırlaması gerekmektedir. Sizler den de katkı bekliyoruz. Bununla ilgili Valilik, Belediye ve STK larla birlikte bir çalıştay yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Basın mensuplarının yaşadıkları sorunların da konuşulduğu ziyarette; Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu da hazır bulundu

DSC_8559

Giresun Gazeteciler Derneği heyetinde; Başkan Bekir Bayram ve Yönetim Kurulu Üyeleri Namık Baltaoğlu,İsmet Küçükbayrak ve Ahmet Bilge ile Gazeteciler Konfederasyonu Üst Kurul Delegesi  Ufuk Kekül yer aldılar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir