Siyaset

“GENÇ HAVAYI KİRLETTİ”

AK PARTİ İL BAŞKANI ÖZTÜRK, BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU'NUN M.V KAMER GENÇ'İ KARŞILAMASINA TEPKİLİ

AK Parti Giresun İl Başkanı Sabri Öztürk, önceki gün Giresun'a gelen CHP heyetinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine karşılık verdi.  CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından 'baştacı' edildiğini söyleyen Öztürk,. "O'nun haddine mi düşmüş Başbakan'ı eleştirmek" dedi. Ak Parti il başkanı, “yapmış olduğu basın açıklamaları ile Giresun’un güzel havasını kirlendirmiştir. Bu kişi, yıllarca sürdürdüğü aşırı siyasi üslup ile milletimiz nezdinde tepkilere neden olmuş bir isimdir. “Böyle bir ismin, Giresun gibi Karadeniz’imizin incisi bir ilde hem CHP’li Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından hem de CHP’li yöneticiler tarafından baş tacı yapılıp hediyelerle ağırlanması ilimiz için son derece üzücü bir durum olmuştur" diye konuşu

Açıklamasında, "Kamer Genç bu şehri terketsin, O'nu sevenler de peşinden Tunceli'ye gitsin" diyen Öztürk, "  CHP’li Belediye Başkanı Giresun milletvekillerine ‘sizi Giresun’a sokmam’ derken Giresun’da görmek istediği milletvekilinin Tunceli milletvekili ve millete hakaretleri ile ünlü Kamer Genç olduğu böylece anlaşılmıştır. Atalarımız ne demişler, ‘arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim” diye konuştu.

İl Başkanı Öztürk, Kamer Genç’in, Başbakan Erdağan’a yönelik yaptığı “pılını pırtını topla” şeklindeki açıklamasına, "böyle söz söylemek kimsenin haddine değil" diye yanıt verdi.  

Taksim'le başlayan gösterileri de değerlendiren Sabri Öztürk, şunları söyledi:  "Son günlerde yaşanan Gezi Parkı olaylarında kimlerle hareket ettiklerine milletimiz şahittir.Sayın CHP’li milletvekili, il başkanı ve Belediye Başkanı İşçi Partisi ve Komünist Partisi’nin bayrakları altında sayın Başbakanımıza hakaret edenlerle kol kola yürüyerek ülkeyi yakıp yıkmak isteyenlere destek eylemine gitmişlerdir. Onlara en güzel cevabı zamanı geldiğinde milletimiz verecektir".

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir