Aktüel

GEMLİK GİRESUNLULAR KÜLTÜR EVİ AÇILDI

Hamidiye mahallesinde Arsası Gemlik Belediyesi tarafından tahsis edilen Gemlik Giresunlular Kültür Evi, görkemli bir açılış töreni ile hizmete girdi.

Programda açılış konuşmasını yapan Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş; ” Önceki dönem Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimizin desteği ile derneğimize yapılan arsa tahsisinden sonra, kısa sürede finansmanı tamamen bize ve hemşerilerimize ait olan bir binamızı tamamladık. Burada temel amacınız kahve kültüründen toplumumuzu bir nebze olsa da uzaklaştırmak, kültürümüzü gelecek nesillere aktarmaktır. Dernek merkezimizde bundan böyle kadınlarımız ve çocuklarımız da kültürel etkinlikler yapabilecektir. Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapacağımız protokol ile dernek merkezimizde ücretsiz eğitimlerde düzenleyeceğiz. Dernek binamızın yapılmasına katkı sağlayan, destek veren herkese çok  teşekkür ediyoruz” dedi.

Gemlik Kaymakamı Kemal İnan’da kültürel derneklerin doğru amaçla hizmet vermelerinin önemli olduğuna vurgu yaparak, Gemlik Giresunlular Derneğine yeni binalarının hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol ve Gemlik Giresunlular Derneği yönetim kurulu tarafından kesildi. Açılış sonrasında davetlilere yemek ikramı yapıldı. Bursa Giresun Havadis Gazetesi imtiyaz sahibi Erdal Avcı’nın sunumunu yaptığı açılış töreninde  Giresunlu sanatçılar Rüştü Karpuz, Göksal Çakmak, Yusuf Tepe, Kazım Çakır, Yüksel Çakmak ve Bayram Dalsız sahne alarak konser verdiler.

Kültür Evinin finansmanı imece usulü Giresunlardan toparlandı. Giresunlu mimar Kenan Çakır Projesini çizdiği Kültür Evinin inşaatında Gemlik Giresunlular Derneği üyeleri büyük katkı sağladı.GEMLİK GİRESUNLULAR KÜLTÜR EVİ AÇILDI

Gerçekleştirilen açılış törenine; Gemlik Kaymakamı Kemal İnan, Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, önceki dönem belediye başkanı Refik Yılmaz, siyasi parti, STK temsilcileri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir