Giresun

GAZİ’DE İNŞAAT RAHATSIZLIĞI…

BAŞKAN AKSU, “DAHA MODERN BİR ŞEHİRDE YAŞAMAK ADINA BİR SÜRE RAHATSIZLIK ÇEKİLEBİLİR” DEDİ
Giresun’un en işlek caddelerinden biri olan Gazi caddesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Kerim Aksu, vatandaşların daha modern bir şehirde yaşamak adına bir süre rahatsızlık çekebileceklerini söyledi. Başkan Aksu “Mevsim şartları nedeniyle bu çalışmaları yaz döneminde başlayıp bitirmek zorundayız.Yaptığımız çalışmalarda dogalgaz, Telekom çalışmalarıyla birlikte yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmaları sürdürülmektedir. Bu çalışmaların hemen ardından ise üstyapı çalışmaları başlayacaktır. En kısa zamanda çalışmaların tamamlanabilmesi içinde yoğun bir mesai harcanmaktadır. Altyapıyı tamamlamadan da üstyapıya geçmemiz elbette mümkün değildir.Bu hem maliyeti artırır hem de yapılan çalışmaları yıkıp yeniden yapmak anlamına gelir. Bu yüzden bütün çalışmaları bir arada yapmaktayız” dedi.
Caddedeki çalışmaların özel bir proje ile yürütüldüğünü de kaydeden Başkan Aksu “Şehrimizin en işlek caddesi üzerinde geleceğe yönelik bir proje yürütülmektedir. Yapacağımız altyapı çalışmalarının ardından gelecek 100 yılda bir kazma vurulmayacak çalışma olacaktır. Burada kaldırımı tamamen kaldırmaktayız. Bu caddenin bir gün trafiğe kapatılma ihtimalini göz önünde bulundurmaktayız” ifadelerini kullandı.
Cadde üzerindeki çalışmalar sonucu ağaçların kesileceği yönündeki iddiaları da değerlendiren Başkan Aksu “Gazi caddesinde değil ağaç kesmek, daha da fazla yeşillendirilecektir. Bizler bir tarafta ‘Gezi Parkı’ndaki ağaç kesimlerine karşı çıkarken diğer tarafta ağaç kesemeyiz” şeklinde konuştu.
Başkan Aksu yaptığı açıklamanın ardından cadde üzerindeki esnafları ziyaret ederek geçici rahatsızlıktan dolayı üzgün olduğunu ifade ederek çalışmaların bir an önce bitirileceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir