GiresunManşet ÜstüUlusal

FUAT AVNİ’DEN CANİKLİ TWEET’LERİ

"Herşeyi bilen" olarak ünlenen ve bugüne kadar ne dediyse çıkan Twitter kullanıcısı Fuatavni'nin hesabından yolladığı Twitler gündeme bomba gibi düştü. Bunlar arasında en önemlileri Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile ilgili iddialardı.
İnternette hızla dolaşan ve haber olan bu iddialara
 göre Nurettin Canikli'nin, bu güne kadar Bakan olamamasının nedeni Abdullah Gül. Gül Canikli'nin %10 komisyon karşılığında iş takibi yaptığını öne sürüp partiye zarar vereceği endişesiyle Bakan olmasına karşı çıkmış. Başbakan Gül areasındaki anlaşmazlığın nedenlerinden birisi de buymuş. Şimdi Erdoğan Canikli'yi Bakan yaparak Gül'e darbe vurmuş. 

Canikli'nin milletvekili olmasına rağmen mali müşavirlik görevini sürdürdüğünü iddia eden Fuat Avni, "aldığı komisyonla Metro Turizmin pisliğini temizledii" iddiasını ortaya attı. 

15 yıl sonra Bakan olmasyla birlikte Giresunluları sevindiren Canikli'ye yönelik daha görevine başlar başlamaz yapılan bu geçmişine yönelik suçlamalar üzüntü yarattı. "Bakanımızı karalıyorlar" diyen Giresunlular, özellikle mali müşavirlik bürosu ve komisyon alarak iş takibi iddiasına Canikli'den açıklama yaparak yanıt vermesi bekliyor.

Bakanımız Canikli'nin ayrıca yargıya başvurarak bu konuda gerekli işlemleri başlatması da isteniyor..

Adsız 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir