GiresunUlusal

FOTO AHMET ÖZTÜRK İDDİALARI YALANLADI VE “MAHKEMEDE HESAPLAŞACAĞIM” DEDİ

“DEDİKODULAR ÇIĞIRINDAN ÇIKTI, İNANIP YAYANLAR DA GÖZÜMDE SUÇLU” 

Giresun’un tanınmış fotoğrafçılarından eski belediye meclisi üyesi Ahmet Öztürk, hakkında çıkarılan iddia ve dedikoduları bazı yerel gazetelere gönderdiği basın açıklamasıyla yalanladı. 

Öztürk, yaptığı açıklamada, dedikoduların son günlerde çığırından çıktığını ve bunları çıkaranlar kadar buna inanıp yayanların da kendi gözünde suçlu olduğunu belirtti.

Bugüne kadar aleyhimde sayısız dedikodular çıkarıldığını ancak bu sefer, ailesine dil uzatıldığını kaydeden Öztürk, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Ben Müslüman bir insanım. Yaşantımızı da aile olarak, bu minval üzere düzenlemeye çalışırız. Yine başta ailem ve şahsım, her türlü haramdan ve kirli işlerden uzak kalmaya çabalarız. Başta ailem ve şahsım adına kimin elinde, bilgi, belge ve kanıt varsa sunsun ve açıklasın lütfen. Yoksa Allah’ın gazabı bana ve aileme iftira atan kişilerin üzerine olsun. Aksi halde kim kötülük ve iftira ediyorsa er ya da geç ortaya çıkacak ve kanun önünde hesap vereceğinden hiç şüphesi olmasın. Dedikodularla bana, aileme ve çevreme zarar verme girişimlerini gerçekleştirenlerle hukuki yollarla mücadele edeceğimi bilmelidirler.

Bu dedikodulara inanıp, bu olayın gerçekten olduğuna zanneden, utanmadan ve ahlaksızca bunları yayan ve konuşan kişileri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Ayrıca sosyal medya üzerinden bana asılsız ve çirkin ithamda bulunan kişiler hakkında Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca bu kişiler hakkında maddi ve manevi tazminat davaları açacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Ben bulunduğum konuma tırnaklarımla kazıyarak geldim. Hakkımda asılsız iftiralar ile beni sindirebileceklerini sananlar büyük bir yanılgı içindiler. Şimdiye kadar bir açıklama yapmamış ve suskun kalmamın nedeni, bu dedikodulara itibar edilmeyeceği yönündeki inancımdır. Fakat üzülerek görüyorum ki maalesef yanılmışım. Dedikodular tamamen çığırından çıkmış durumda ve bu konuda artık bir açıklama yapma zamanının geldiğini üzülerek görmüş bulunmaktayım.

Bu dedikoduyu çıkaran kadar buna inanıp yayan kimselerde gözümde suçludur. Vicdan muhasebelerini yapsınlar, benim başıma gelen bu olaylar acaba kendileri ve aileleri hakkında yapılsaydı neler düşünürlerdi. Allah kimseyi dedikodu ve iftira ile sınamasın. Müslümanlıkta gıybet yani dedikodu açık bir şekilde haram kılınmıştır. Benim hukuk ve vicdan mücadelem şimdi başlıyor. Sanmasınlar ki Ahmet Öztürk geri adım atacak, asla. Suçlular cezalandırılana kadar hukuk mücadelem sürecek. Allah doğrunun yanındadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir