AktüelGiresun

FİSKOBİRLİK YATIRIM VE İSTİHDAM HEDEFİNİ BÜYÜTÜYOR

1981 yılından bu yana 39 yıldır Giresun’da faaliyetlerini sürdüren FİSKOBİRLİK Entegre Fındık İşleme Tesisleri bünyesinde sağladığı 493 kişilik istihdamla yıllık toplamda 20 milyon TL civarında bir maaş ödemesi gerçekleştiriyor.
EFİT’TE HEDEF 500 ÇALIŞAN
FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 2019 yılı içerisinde Giresun’da en çok istihdam sağlayan kuruluşun FİSKOBİRLİK olduğunu belirterek, hedeflerinin 2021 yılında daha fazla yatırım, daha fazla istihdam olduğunu söyledi. Bayraktar açıklamasında ‘’Bugün itibariyle Giresun’da bulunan Entegre Fındık İşleme Tesislerimiz bünyesinde 493 kişi çalışmakta. Genel Müdürlüğümüz ve Giresun ili sınırları içerisinde bulunan 9 Kooperatifimizde ise 81 personel istihdamımız mevcut. Çalışan arkadaşlarımızın hemen hepsi Giresun’da yaşamakta ve Giresunlular. Entegre Tesislerimiz bünyesinde çalışan arkadaşlarımıza bu yıl toplamda 15 milyon TL’den fazla net maaş ödemesi gerçekleştirdik. Vergilerle birlikte bu miktar 21 milyon TL’yi buluyor. Genel Müdürlük ve Kooperatiflerimizde çalışan personellerimize ise yıllık toplamda yaklaşık 4 milyon TL net maaş ödemesi yapıldı. Bunlar çok ciddi rakamlar. Ancak yeterli bulmuyoruz.’’ dedi.
Bayraktar; “2020 yılı hedefimiz Entegre Tesislerimizdeki çalışan sayısını 500’e ulaştırmaktı. Yıl sonuna kadar bu hedefe rahatlıkla ulaşacağımızı düşünüyorum.’’ diye konuştu.
“MALZEME TEDARİK ZİNCİRİMİZDE GİRESUN’LU FİRMALAR ÖNCELİĞİMİZ
İstihdam ve maaş ödemelerinin yanı sıra üretim zincirinde kullanılan yardımcı malzemelerin tedarikinde de Giresun’da bulunan firmalarla çalışmaya özen gösterdiklerini dile getiren FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar; şunları söyledi:‘’ 3 vardiya 24 saat üretime devam eden Entegre Tesislerimizde ve Kooperatiflerimizde üretim, temizlik, nakliye vb. gibi ihtiyaçlarda Giresun’da yer alan firmalarla çalışmaya özen gösteriyoruz. Önceliğimiz her zaman Giresun’da bulunan firmalar. Tabi bunu yaparken Birliğimizin ekonomik menfaatlerini göz önünde bulunduruyoruz. Şunu belirtmek isterim; bu kurumun boşa harcayacak 1 kuruşu dahi yok. Bu nedenle çözüm ortaklarımızı seçerken bunu da göz önünde bulunduruyoruz.’’
ÜRETİCİDEN DESTEK İSTEDİ
Lütfi Bayraktar açıklamasında; ‘’ 2021 yılında yapacak olduğumuz yeni yatırımlarla birlikte daha fazla istihdam sağlayarak bu şehre ve bu şehrin insanına değer katmayı sürdürmek istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda üreticilerimizin de birlik olup, ‘’Birliğine’’ sahip çıkması, fındığını FİSKOBİRLİK’e getirip, FİSKOBİRLİK’in ürettiği ürünleri tüketerek bizlere destek olması gerekiyor. Eğer bu birliktelik ve katkı sağlanırsa, inanıyorum ki hedeflediğimiz noktaya daha hızlı ulaşacağız.’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir