Aktüel

FINDIK HIRSIZLARI YAKALANDI

ESPİYE ÇEPNİ KÖYÜNE KAMYONETLE GELEN VE 15 ÇUVAL FINDIK ÇALAN HIRSIZLAR MOBESE'DEN TESPİT EDİLDİ

Espiye’de yılın ilk fındık hırsızlık olayı Jandarma tarafından kısa sürede aydınlatıldı. Şüphelilerden biri yakalanırken, diğerini arama çalışmaları devam ediyor. 

Önceki gün ilçenin Çepni Köyünde 156 Jandarma İmdat hattını arayan Cemil Usta adlı üretici kendisine ait fındık bahçesinden 8 çuval ve komşusu Süleyman Yılmaz isimli şahsın bahçesinden ise  7 çuval fındığın çalındığı ihbarında bulundu.

Jandarma, MOBESE kameraları ve duyarlı vatandaşların ihbarından yararlanılarak yaptığı tahkikat neticesinde, köye gece saat 01.00 sularında bir kamyonetin girdiğini tespit etti.

Yapılan tetkik neticesinde kamyoneti M.T isimli sahsın kullandığı ve yanında da K.G isimli şahsın bulunduğu belirlendi. Hırsızlık olayında kullanılan kamyonet ve çalınan fındıklar ele geçirildi. Kamyonet sürücüsü yakalanarak adliyeye sevk edildi. Adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı. Diğer şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam etmektedir

Jandarma hırsızların önlenmesi amacıyla şüphelenilen araç ve şahısların acilen ALO 156 hattına bildirilmesini istedi. Ayrıca fındıkların emniyetli ve güvenli bölgelerde depolanmasının hırsızlık olaylarına karşı caydırıcı olacağını açıkladı. 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir