Manşet Üstü

FİLYASYON EKİPLERİNDEN ÇAĞRI VAR

Giresun'da görev yapan bir filyasyon çalışanı yetkililere ve kamuoyuna işte böyle seslendi

” EKİPLER OLARAK SIKINTILARIMIZ ÇOK, HEPİMİZ RİSK ALTINDAYIZ”
Bu mesajı Giresun’ da evlerde karantinada tedavi gören Covid- 19′ lu hastalara hizmet veren filyasyon ekiplerinden birinde çalışan bir görevliden aldım. Benden sorunlarını ilgililere ve kamuoyuna duyurmamı rica etti. Elbette ki bir sağlık çalışanının böyle bir talebine duyarsız kalamazdım.

Şimdi o mesajı üzerinde biraz düzenleme yaparak yayınlıyorum:” Merhaba Namık hocam, nasılsınız? Ben koronavirüsle mücadele kapsamında Giresun’ da filyasyon ekibinde görev yapan bir çalışanım. Biz görevimizi gereği gibi yapsak da çalışma koşullarımız çok kötü. Arkadaşlarla konuştuk, bu sorunumuza duyarlılık göstereceğinize inandığımız için size yazmaya karar verdik. Değerli hocam, bizim filyasyon ekibi çalışanları olarak mesai sınırımız yok. Gece saat 24′ e kadar mahalle ve köylerde Covid-19′ lu hastaların iyileşmesi için koşturuyoruz. Ancak ulaşım araçlarımızın çoğu miadını doldurmuş eski model. Gece vakti köy yollarında arıza nedeniyle kalan ekipler oluyor. Kış mevsimi geldi, işlerimiz çok daha zor olacak.”
Bağlı oldukları sendikanın sorunlarıyla yeterince ilgilenmediğini iddia eden görevli mesajına şöyle devam ediyor:” Namık Hocam, sendikamız ne çalışma koşullarımızla ilgileniyor ne de sorunlarımızla. Her şey bir tarafa filyasyon ekipleri olarak yorgunluktan bitik durumdayız. Çoğumuz panik atak aşamasına geldik. Gece- gündüz test için Covit-19′ lu hastalardan numune alıp evlere ilaç servisi yapıyoruz. Bu zor ve riskli koşullarda çalışmamıza rağmen doğru dürüst koruyucu önlemimiz bile yok. Biz bu sorunlarımızı yetkili amirlerimizin dikkatine sizin sunacağınızı düşünerek yazmaya karar verdik. İlgileneceğiniz düşüncesiyle size filyasyon ekipleri olarak şimdiden teşekkür ediyoruz. Hoşça kalın.”
Sağlık çalışanlarımızın sorunlarını buraya aktardım. Umarım onların bu seslenişine duyarsız kalınmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir